Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіАрхів новин за 2017 рік

23.11.2017

23 листопада 2017 року в Державному архіві Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку архівних документів «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу».

Директор Державного архіву області Ігор Гриник у своєму виступі наголосив, Голодомор 1932-1933 років в Україні став національною катастрофою, наслідки якої (демографічні, соціально-економічні, історико-культурні) Україна відчуває до сьогодні.

Світова історія не знає подібного за масштабами злочину, вчиненого державою у мирний час проти своїх громадян. Спланований і реалізований сталінським комуністичним режимом Голодомор та масові політичні репресії поставили під сумнів саме існування української нації, адже протягом 1932-1933 років, щодня вмирало від голоду близько 25 тисяч українців.

Спеціаліст відділу використання інформації документів Наталія Храбатин поінформувала присутніх про документи представлені на виставці, охарактеризувала окремі документи про, протести західноукраїнського населення проти Голодомору на Великій Україні, їхню допомогу голодуючим, об’єднання громадсько-політичних сил західноукраїнського суспільства на порятунок української нації.

Захід відбувся за участі дослідників, науковців, студентів, працівників держархіву області.

 

08.11.2017

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області Григорак М. В. 08 листопада 2017 року прочитала лекцію на тему «Систематизація та зберігання документів у діловодстві. Науково-технічне опрацювання документів.».

 

07.11.2017

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області Григорак М. В. 07 листопада 2017 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Складання номенклатур справ в діяльності бухгалтерської служби».

 

02.11.2017

02 листопада на виконання Указу Президента України від 22.01.2016 року №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років» в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено наукові читання «Століття революційних перетворень і державотворення в Україні (1917-2017 рр.)»

Наукові читання центр проводив у листопаді 2017 року – Року Української революції 1917-1921 років, оскільки саме в цьому місяці у нашій державі урочисто відзначаються роковини двох визначних віх історії українського народу:
    1 листопада – 99-а річниця проголошення Західно-Української Народної Республіки;
    20 листопада – 100-річчя проголошення Української Народної Республіки ІІІ Універсалом Української Центральної Ради.

Участь у відкритті читань взяли перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій і керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Маланій.

Доповідь про державно-політичну систему Західно-Української Народної Республіки, 99-річчя проголошення якої відзначалося напередодні, зробив доктор історичних наук Володимир Великочий, а про політичне значення 100-ліття Української революції – доктор політичних наук Іван Монолатій. Тематика інших доповідей у програмі читань відобразила аналіз як історичних подій, так і актуальних проблем сучасного процесу державотворення з урахуванням історичного досвіду.

 

31.10.2017

31 жовтня 2017 року в Державному архіві області відкрито тематичну виставку архівних документів присвячену 99-й річниці створення Західно-Української Народної Республіки.

У відкритті виставки взяли участь дослідники, науковці, студенти, працівники держархіву області.

Директор Державного архіву області Ігор Гриник підкреслив, що історія української державності багата на славні державотворчі традиції від Київської Русі і Галицько-Волинського князівства через Українську козацьку республіку до державності ЗУНР і УНР на початку ХХ століття.

Проголошення державності на західноукраїнських землях, 1 листопада 1918 року після більш ніж п’яти століть неволі, це втілення мрій багатьох поколінь українців, які здійснила Листопадова національно-демократична революція 1918.

Головний спеціаліст відділу використання інформації документів Андрій Сміжак поінформував присутніх про документи представлені на виставці, охарактеризував окремі документи про фактичний перебіг подій того буремного часу.

Провідний науковий співробітник Державного архіву області Катерина Мицан розповіла про роботу над унікальним виданням збірних документів і матеріалів «Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923 рр.». Документи і матеріали у 5-ти томах, 8 книгах, укладачами якого є доктор історичних наук, професор Олександр Карпенко і Заслужений працівник культури України Катерина Мицан.

Захід відбувся за участі представників засобів масової інформації.

 

31.10.2017

31 жовтня 2017 року директор Державного архіву області Гриник І. І. взяв участь у засіданні інтелектуально-філософського клубу «Вершини» на тему: «Лицарство Листопадового чину. Роздуми над спадщиною історії та реаліями сьогодення».

 

27.10.2017

27 жовтня 2017 року проведено засідання експертно-перевірної комісії № 11 з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу) та актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, установ, підприємств та організацій.
    2. Розгляд номенклатур справ установ, підприємств та організацій.
    3. Розгляд питання про приймання на державне зберігання документів з кадрових питань (особового складу) ТзОВ «Старкол» за 1993 - 1998 роки до архівного відділу Івано-Франківської міської ради.

 

19.10.2017

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області Григорак М. В. 18 жовтня 2017 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Складання номенклатур справ в діяльності бухгалтерської служби»».

 

13.10.2017

13 жовтня 2017 року в Державному архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку архівних документів, яка присвячена 75-й річниці створення Української Повстанської Армії, до Дня захисника України та Дня українського козацтва.

У відкритті виставки взяв участь керівник апарату облдержадміністрації Роман Маланій, який підкреслив важливість заходів спрямованих на збереження історичної пам’яті, нашої української самобутності, відтворення героїчних сторінок національно-визвольної боротьби українського народу за свою державність.

Директор Державного архіву області Ігор Гриник наголосив на тому, що УПА розраховувала лише на підтримку українського народу і це був не рух опору , а національно-визвольна боротьба з чітко визначеною метою здобути українську державу.

Аналогів такої боротьби, яку вела ОУН і УПА в 1940–1950-х роках ХХ століття не було і немає в світі до цього часу.

Спеціаліст відділу використання інформації документів Наталія Храбатин охарактеризувала архівні документи представлені на виставці.

Захід відбувся за участі студентів коледжу електронних приладів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу працівників держархіву, представників засобів масової інформації та громадських організацій. 

12.10.2017

12 жовтня 2017 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Про приймання на державне зберігання документів з кадрових питань (особового складу) ТзОВ «Старкол» за 1993 - 1998 роки до архівного відділу Івано-Франківської міської ради.
    2. Про віденесення документів фондів Ф-2, 6, 26, 260, Р-57 до категорії «Особливо цінні».

 

12.10.2017

12 жовтня 2017 року директор Державного архіву області Гриник І. І. взяв участь у презентації книги Степана Лесіва та Петра Ганцюка «Курінь УПА «Промінь» історія формування та бойовий шлях», яка відбувалась в читальному залі бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

 

11.10.2017

11 жовтня 2017 року відбулось засідання інтелектуально-філософського клубу «Вершини» на тему: «УПА. Армія нескорених у часопросторі (1942–2017)». Директор Державного архіву області Гриник І. І. взяв участь у цьому заході.

 

29.09.2017

У газеті «Дзеркало тижня» від 29 вересня 2017 року вийшла стаття Романа Якеля «Радикальний адвокат. Який же внесок в історію зробила людина, 145-річчя від дня народження якої нещодавно відзначили на Прикарпатті?», у якій згадується цікавий документ з фондів Державного архіву Івано-Франківської області – протест Лева Бачинського до Станіславського окружного суду щодо фальсифікацій з боку провладної партії під час виборів до польського Сейму 1928 року.

 

27.09.2017

27 вересня 2017 року, директор Державного архіву області Гриник І. І. взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Русалка Дністровая» – перша книга українською мовою в Галичині: загальнонаціональний та європейський контекст (з нагоди 180-річчя з дня першого виходу).

На конференції директору держархіву Гринику І. І. вручено свідоцтво Національної Спілки краєзнавців України про присвоєння звання «Почесний краєзнавець України» за значний особистий внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини України.

 

18.09.2017

18 вересня 2017 року на сайті Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ) опублікована ексклюзивна стаття журналістки Наталії Палій про дослідження в Державному архіві Івано-Франківської області станиславівського родинного коріння блаженнішого Любомира Гузара його племінницею Марією Рипан.

 

12.09.2017

Протягом 12-13 вересня 2017 року в Івано-Франківську проходила Міжнародна наукова конференція «Станіславів і Станіславівщина в час суспільних і національних змін ХІХ – першої половини ХХ ст.: суспільство – політика – культура – міжнаціональні взаємини», організована Науковою бібліотекою Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Центром польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківську, Військово-технічною академією у м. Варшаві та Академією військово-морського флоту ім. Героїв Вестерплатте в м. Гдині.

На конференції з доповіддю «Податки, які платили станиславівці у міжвоєнний період» (за документами з фондів ДАІФО) виступила спеціаліст відділу використання інформації документів архіву Наталія Храбатин.

 

05.09.2017

31 серпня в меморіальному комплексі «Дем'янів Лаз» представили експозицію з архівних матеріалів Державного архіву Івано-Франківської області, які засвідчують про злочини комуністичної влади проти українців.

Участь у відкритті виставки взяв Міністр юстиції Павло Петренко. Перед початком виставки міністр поклав квіти до меморіалу.

"Це не можна забувати. Я радий, що юстиція долучилась до виставки. Як бачимо цінні документи засвідчують, що комуністи і НКВС сотнями розстрілювали людей. Відомо про жахливі катування та вбивства людей. Майже два роки тому було заборонено комуністичну партію – і вона не працює. Але боротьба продовжується, ця невеличка експозиція принесе цінність музею. Кожна людина може прийти і ознайомитись.", - сказав П.Петренко.

Відтак хвилиною мовчання згадали безневинно загиблих в 40-х роках ХХ століття та тих, хто загинув на сході України, захищаючи нашу землю від ворогів.

Як зазначив директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук, багато матеріалів наданих для експозиції обласним архівом, свідчать про знущання над українцями та переслідування української греко-католицької церкви.

Тут вперше були представлені списки працівників Станіславського УНКВС, причетних до масового терору на Прикарпатті у 1939–1941рр, матеріали кримінальних справ людей, які загинули від рук радянської влади та відбували довготривале тюремне покарання за антирадянську позицію, документи, які свідчать про заборону комуністичною партією діяльності греко-католицької церкви та переслідування священників.

Загалом виставка доповнює експозицію, яка є в "Дем'яновому Лазі". Серед документів, що були надані Державним архівом Івано-Франківської області представлені фонди Народних судів Тисменицького, Богородчанського, Отинянського районів, Управління у справах національностей, міграції та релігій Івано-Франківської ОДА, кримінальні справи управління СБУ, колекція інформаційних матеріалів для населення м. Станіслава та інші.

Експозиція матеріалів, що представлена у меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз» буде тривати з 31 серпня до 05 вересня 2017 року.

 


 

29.08.2017

29 серпня 2017 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу) та актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, установ, підприємств та організацій.
    2. Розгляд номенклатур справ установ, підприємств та організацій.
    3. Про прийом документів з кадрових питань (особового складу) на державне зберігання.
    4. Розгляд питання про втрату документів НАФ в установах.

 

29.08.2017

Вийшов у світ черговий номер спецвипуску газети «Вперед» – квартальник «Ямниця» №1 (21) за серпень 2017 р. У випуску вміщено статтю головного спеціаліста відділу використання інформації документів держархіву області Андрія Сміжака, яка підготовлена за документами архіву: «Антопольська акція Дмитра Валька» (про біографію відомого члена ОУН Станіславівщини, вояка УПА Д. Валька з Ямниці).

 

22.08.2017

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області 22 серпня 2017 року відбулося відкриття виставки «Історія становлення Української Держави».

Експозиція виставки висвітлює два важливі етапи у становленні Незалежності Української держави. У розділі 1 представлені документи часів Західно-Української Народної Республіки, у розділі 2 експонуються документи про боротьбу ОУН-УПА за Українську державність, також на виставці представлена література з фондів науково-довідкової бібліотеки ДАІФО.

 

26.06.2017

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відбулося відкриття виставки «Конституція незалежної України – відлік нового часу».

На відкритті виставки були присутні студенти 2 курсу історичного факультету Прикарпатського національного університету. Вони оглянули документи з фондів ДАІФО, представлені на виставці та прослухали лекцію про загальноєвропейські традиції українського конституціоналізму.

image image image

 

23.06.2017

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 26 червня 2017 року експонуватиметься тематична виставка «Конституція незалежної України – відлік нового часу», на якій представлено такі розділи:
    Розділ 1. Нормативно-правові акти Польського Королівства.
    Розділ 2. Нормативно-правові акти австро-угорського періоду.
    Розділ 3. Нормативно-правові акти Другої Речі Посполитої.
    Розділ 4. Конституція України – від Пилипа Орлика до незалежної держави.

 Матеріали виставки висвітлюють найважливіші історичні моменти становлення українського конституційного права, дають змогу ознайомитись з нормативно-правовими актами, які були основою та передумовою прийняття Конституції України, виявляють загальноєвропейські традиції українського конституціоналізму.

Надзвичайно цікавими для ознайомлення є Конституція Сеймова 1768 року, Привілеї Конституції Сеймової 1764 року (Сеймові закони) часів правління польського короля Станіслава Августа, Кодекс громадянських прав і звичаїв 1903 року, Збірка Установчих документів та основних законів держав видання 1848 року, конституції 1921 та 1935 років Другої Речі Посполитої, законотворчі акти ЗУНР: Тимчасовий Основний Закон про державну самостійність українських земель бувшої Австро-Угорської монархії (13 листопада 1918 року), Шкільний, земельний, мовний закони ЗоУНР, надруковані у Збірниках законів, Вісниках державних законів і розпорядків ЗоУНР, тогочасних часописах «Народ», «Республика», «Республиканець», що виходили у Станиславові.

Завершує експозицію виставки Конституція незалежної Української держави, що була ухвалена Верховною Радою України 28 червня 1996 року та публікації в обласних часописах, присвячені прийняттю Конституції.

Запрошуємо відвідати виставку.

 

20.06.2017

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 20 червня 2017 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Складання номенклатури справ бухгалтерської служби».

 

08.06.2017

8 червня 2017 року в тижневику «Західний кур’єр» опубліковане повідомлення спеціаліста відділу використання інформації документів ДАІФО Наталії Храбатин «Цікавинки з архіву». Читачі зможуть ознайомитися з цікавими матеріалами, які були опубліковані у міських газетах в різні роки, а саме про те, що родичі Карла Маркса – львів’яни («Прикарпатська правда» від 12 серпня 1987 року), трагедію племінника Тараса Шевченка («Республіка» від 14 лютого 1919 р.), про фейкові повідомлення у ЗМі в 1919 році («Республіка» від 16 лютого 1919 року), та про пісні, які співали переселенці з радянської України («Республіканець» від 25 січня 1919 року).

Читайте за посиланнями:
    http://kuryer-if.info/rodichi-marksa-lvivyani/
    http://kuryer-if.info/tragediya-pleminnika-t-shevchenka/
    http://kuryer-if.info/i-u-1919-roci-pisali-pro-rozipyatix-xlopchikiv/
    http://kuryer-if.info/novi-narodni-pisni/

 

01.06.2017

1 червня 2017 року в газеті «Західний кур’єр» опублікована стаття спеціаліста ДАІФО Наталії Храбатин «Що шукають у архіві» та спогади Костя Левицького «Українськє життя у Станиславові», вперше надруковані у газеті «Станиславівські вісті» від 29 серпня 1937 року, ці матеріали взяті із фондів науково-довідкової бібліотеки Державного архіву області.

 

24.05.2017

23-24 травня 2017 року в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбувся тематичний короткостроковий семінар «Актуальні питання діяльності архівних установ області» для начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного обласного значення.

Навчання проводилось з метою узагальнення практики нововведень в архівній галузі, змін в нормативно-правовій базі, забезпечення формування, зберігання, ведення державного обліку документів НАФ та використання документів НАФ в архівних установах області.

Заняття зі слухачами проводили: Гриник Ігор Іванович, директор Державного архіву області; Горошко Анжела Василівна, начальник відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву області; Григорак Марія Володимирівна, начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву області; Малишева Ярослава Миколаївна, начальник відділу використання інформації документів Державного архіву області; Козак Оксана Федорівна, начальник відділу бухгалтерського обліку та матеріально-технічного забезпечення – головний бухгалтер Державного архіву області.

Для самостійного опрацювання слухачі отримали «Збірник документів і матеріалів з питань організації діяльності архівних установ».

 

12.05.2017

news-image

На семінарі в ІФОЦППК говорили про переможців у Другій світовій війні

Починаючи з 2016 року, 9 травня в Україні відзначається не просто День перемоги, а День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Для нашого краю Друга світова війна почалася не з 22 червня 1941 року, а з 1 вересня 1939 року, коли німецька держава напала на Польщу, в складі якої знаходилися західні області України, а закінчилася – капітуляцією Японії у вересні 1945 року.

Сьогодні в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбулося відкриття виставки документів та видань «Прикарпаття у вихорі Другої світової війни», присвяченої подіям і долям людей цього лихоліття на Прикарпатті.

Захід проведено під час першого дня роботи тематичного короткострокового семінару «Консультації з громадськістю як механізм ефективного забезпечення реалізації державної політики у сфері розвитку громадянського суспільства», на якому навчаються працівники обласної та районних державних адміністрацій, міськвиконкомів, які ведуть питання консультацій з громадськістю та сприяння розвитку громадянського суспільства.

У відкритті виставки зі вступним словом виступив керівник апарату обласної державної адміністрації Роман Маланій.

Директор Державного архіву області Ігор Гриник презентував добірку копій унікальних матеріалів із фондів Держархіву Прикарпаття, які розкривають документи про насильне вивезення окупантами наших краян, про злочини нацистів на теренах області, про рух опору загарбникам та про визволення міста Станіслава від нацистської окупації.

Книги, публікації та фотоматеріали книжково-ілюстративної виставки перенесли присутніх у тяжкі часи фашистської окупації краю, відкрили сторінки історії про героїзм учасників руху опору, воїнів-визволителів та мирного населення у роки кривавої війни.

У заході також взяли участь директор центру Б. Волошинський та завідувач навчально-методичного кабінету центру Л. Яковенко.

image image image

Інформація з сайту Івано-Франківської обласної державної адміністрації

 

23.03.2017

23 березня 2017 року провідний науковий співробітник Мицан К. П. виступила із доповіддю «Документи Івано-Франківського національного університету в фондах Державного архіву Івано-Франківської області» на 86-й науково-практичній конференції студентів і молодих вчених із міжнародною участю «Іновації в медицині» яка відбулася у Івано-Франківському національному медичному університеті.

 

06.03.2017

06 березня 2017 року в приміщенні Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку «Поет, художник, борець», присвячену 203-й річниці від дня народження Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка.

Під час презентації виставки виступили:
    керівник апарату обласної державної адміністрації Роман Маланій, який наголосив на тому, що Шевченкові настанови надають сили українцям вистояти перед викликами сучасності і є надзвичайно актуальними в наш час, коли йде боротьба за єдність і незалежність України;
    директор державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Михайло Косило поінформував присутніх про вшанування пам’яті Т. Шевченка на Прикарпатті, в Україні та світі. Зокрема, на Прикарпатті встановлено найбільше пам’ятників Т. Шевченку – 216, що є абсолютним рекордом у світі;
    головний спеціаліст відділу використання інформації документів держархіву Андрій Сміжак розказав про видання презентовані на виставці та цікаві факти біографії поета;
    голова громадської ради при облдержадміністрації Віталій Перевізник зазначив, що Т. Шевченко є та завжди буде актуальним і сучасним та запросив усіх присутніх на Шевченківські читання віршів поета, що відбудуться 09 березня цього року в місті Івано-Франківську на Вічевому майдані;
    директор держархіву області Ігор Гриник підсумовуючи виступи сказав, що творча спадщина великого Генія і Пророка стала найціннішим скарбом для українців на всіх континентах, а безсмертне Шевченкове слово є джерелом натхнення до боротьби та прагнення вічних істин.

Захід відбувся за участі студентської молоді, працівників держархіву та громадських активістів.

 

16.02.2017

16 лютого 2017 року відбулось розширене засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області «Про підсумки роботи архівних установ області за 2016 рік та їх завдання на 2017 рік» за участю керівника апарату облдержадміністрації Маланія Р. Г. та голови обкому профспілки працівників держустанов Гушпіт Н. Н.

З доповіддю "Актуальні питання діяльності архівних установ області на 2017 рік" виступив директор держархіву області Гриник І. І. Заступник директора держархіву Білінчук Д. В. доповів про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення за 2016 рік.

Відзначено, що архівні установи області за 2016 рік виконали планові показники і стабільно працювали на всіх напрямках архівної роботи.

На колегії оголошено підсумки конкурсу серед архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду, який проводився протягом 2016 року Державним архівом області та обкомом профспілки працівників державних установ.

Керівник апарату облдержадміністрації Р. Маланій та голова обкому профспілки держустанов Н. Гушпіт вручили дипломи та та грошові винагороди кращим архівним відділам:
    І місце – архівний відділ Богородчанської райдержадміністрації;
    ІІ місце - архівний відділ Коломийської райдержадміністрації;
    ІІІ місце – архівний відділ Калуської міської ради.

Разом з тим, звернуто увагу на вирішення ряду проблемних питань, зокрема:
    - завершення реконструкції приміщень Державного архіву області;
    - придбання серверного обладнання та комп'ютерної техніки для зберігання електронних документів і компютеризації читального залу;
    - забезпечення окремих приміщень архівних установ райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення охоронними та пожежними сигналізаціями.

З усіх питань які розглядались на колегії прийнято узгоджені рішення.

 

15.02.2017

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області Григорак Марія Володимирівна 15 лютого 2017 року прочитала лекцію на тему «Складання номенклатури справ. Правила підготовки документів до передачі на державне зберігання. Впорядкування та зберігання бухгалтерських документів в органах місцевого самоврядування» в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 

15.02.2017

З 15 лютого у читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області експонується тематична виставка «Незагоєна рана Афгану», присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 28-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Тематико-експозиційний план виставки

 

09.02.2017

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області Григорак М. В. 09 лютого 2017 року прочитала лекцію на тему «Складання номенклатури справ. Правила підготовки документів до передачі на державне зберігання»

 

30.01.2017

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку ««Символ патріотизму і жертовності» до Дня пам’яті героїв Крут.

Тематико-експозиційний план виставки

 

27.01.2017

27 січня у приміщенні Івано-Франківського обласного ЦППК відбулись тематична виставка і засідання «круглого столу» на тему «Символ патріотизму і жертовності». Захід присвячений Дню пам’яті героїв Крут.

Участь у засіданні “круглого столу” взяли науковці, викладачі області та учні одного із ліцеїв Івано-Франківська. Також на прямому зв’язку були представники Чернігова.

Богдан Волошинський, один із організаторів заходу, зазначив, що це не абияке засідання і має принести велику користь. Найбільший акцент обговорення – бій під Крутами: як це відбувалось і головне – чому так трапилось.

На виставці де були представлені тематичні матеріали Державного архіву Івано-Франківської області кожен міг ознайомитись із документами, журналами, листівками, в яких розповідається про дану подію.

“Ми через століття будемо пам’ятати цю дату, тому що таких подій та історій народу було не багато. Історія наша славна, але, на жаль, трагічна. Ми маємо, чим гордитися, єдине – треба робити правильні висновки, рухатись вперед і вирішувати нові завдання”, – відзначив директор держархіву Ігор Гриник 

26.01.2017

26 січня 2017 року в приміщенні Державного архіву Івано-Франківської області організовано виставку архівних документів «Галицьке єврейство: втрачений пласт та розірвана пам’ять» присвячену Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.

У відкритті виставки взяли участь:
    керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Роман Маланій;
    голова громадської ради при облдержадміністрації Віталій Перевізник;
    студенти Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, працівники держархіву області, науковці, дослідники.

Директор Державного архіву області Ігор Гриник відзначив, що два тоталітарних режими (більшовицький і нацистський) у 20 столітті витворили страшні нелюдські явища - Голодомор і Голокост, коли було знищено мільйони українців і євреїв. Також повідомив присутніх про кількість фондів та склад документів з історії єврейського народу, які зберігаються в держархіві області.

Провідний науковий співробітних держархіву Катерина Мицан детально охарактеризувала документи представлені на виставці, розповіла про факти винищення євреїв у період нацистської окупації Прикарпатського краю 1941–1945 років.


 

23.01.2017

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку «Злука УНР та ЗУНР», присвячена до Дня Соборності України.

Тематико-експозиційний план виставки


 

Архів новин

 


 
Loading