Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіАрхів новин за 2016 рік

29.11.2016

26 грудня 2016 року в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відбулись урочисті збори з нагоди професійного свята – Дня працівників архівних установ.

Працівників держархіву області, архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення, ветеранів-архівістів привітали:
    заступник керівника апарату-начальник управління з організаційної роботи облдержадміністрації Тукало Ігор Іванович;
    директор Державного архіву області Гриник Ігор Іванович;

Кращим працівникам архівної галузі Прикарпаття та ветеранам-архівістам вручено почесні грамоти голови облдержадміністрації та грамоти директора Державного архіву області.

Відзначено, що архіви є вагомою складовою інформаційного простору України та невід’ємною частиною системи державного управління держави.

Архівісти Прикарпаття протягом 2016 року працювали злагоджено і сумлінно по всіх напрямках архівної роботи.

 

26.11.2016

На офіційному веб-сайті Державного архіву Івано-Франківської області створено онлайн виставку «Геноциди середини ХХ ст. і Прикарпаття» (до Дня пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні)

У відповідних розділах виставки представлено:
    - розділ 1 «Документи про акції протесту західноукраїнського населення проти Голодомору на Великій Україні»;
    - розділ 2 «Західноукраїнська преса про Голодомор у Радянській Україні»;
    - розділ 3 «Голод 1932–1933 років у сучасних дослідженнях».

Із документами та матеріалами виставки можна також ознайомитися на офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» .

У відповідних розділах виставки представлено:
    - розділ 1.«Документи про акції протесту західноукраїнського населення проти Голодомору на Великій Україні»;» .
    - розділ 2. «Західноукраїнська преса про Голодомор у Радянській Україні»;
    - розділ 3. «Голод 1932–1933 років у сучасних дослідженнях».

Докладніше

 

31.10.2016

У Державному архіві Івано-Франківської області з 31 жовтня до 15 листопада 2016 р. організована тематична виставка «98-й річниці ЗУНР присвячується (до Дня державності на західноукраїнських землях)».

В експозиції виставки представлені розділи:
    І. Державотворча діяльність уряду ЗУНР.
    ІІ. Інформаційні матеріали та преса періоду ЗУНР.
    ІІІ. Відзначення річниць проголошення ЗУНР та документи про антиукраїнські репресії органів польської окупаційної влади.

 

12.10.2016

З нагоди святкування Дня захисника України в Народному домі “Просвіта” м. Івано-Франківська відбулося відкриття виставки архівних документів та фотоматеріалів “Область у державотворчих процесах”, присвячена 25-річчю незалежності України.

У рамках презентації архівних документів представники районних державних адміністрації та міст обласного значення, зокрема й Державний архів Івано-Франківської області запропонували відвідувачам виставки світлини та документалістику, зібрані впродовж 25-річчя незалежності України у населених пунктах області, які відображають процеси державотворення.

Учасники виставки зазначили, що велика кількість історичних матеріалів знаходяться у приватних архівах. Дуже часто їхньому збереженню не надається належна увага та значення, тому більшість документів нині втрачено.

За словами заступника голови ОДА Ігоря Пасічняка, за роки незалежності нашої держави було напрацьовано значну кількість документів, спрямованих на розвиток України. “Державотворчі процеси становлення України, зокрема, перші рішення рад, звернення до центральних органів влади, резолюції про створення політичних організацій – це все наша історія, – зазначив управлінець. – Задля їх збереження маємо систематизувати усі документи та сприяти функціонуванню постійно діючої виставки, яка розповідатиме про наше минуле”. 

03.10.2016

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 29 вересня 2016 року експонується тематична виставка, присвячена 75-ми роковинам трагедії Бабиного Яру та звільнення території України від німецьких військ.

 

На виставці представлено розділи:
    Розділ 1. Друга світова війна та Україна
    Розділ 2. Рух опору на Прикарпатті
    Розділ 3. Звільнення від нацистських окупантів

У першому та другому розділах подано інформаційні матеріали, які дозволяють переосмислити та відчути події Другої світової війни в українському вимірі, довідатись про хід бойових дій на території України та Прикарпаття.

У третьому розділі документально висвітлено події Другої світової війни на теренах Прикарпаття: життя населення за часів окупації, наслідки окупації, світлини злочинів нацистських військ, списки вивезених до Німеччини людей та період визволення краю.

 

 

29.09.2016

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку до 150-річчя від Дня народження М. Грушевського «М. Грушевський – історик і будівничий нації. На офіційному веб-сайті архіву представлено документальну online-виставку з матеріалів з історії та біографії М. Грушевського які зберігаються у фондах держархівів України.

 

22.08.2016

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну книжково-документальну виставку «Історія становлення Української держави», присвячену 25-й річниці незалежності України.

Тематико-експозиційний план виставки

 

28.07.2016

28 липня 2016 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ установ, організацій та підприємств
    3. Про виведення із списку юридичних осіб-джерел формування НАФ (список № 1) установ, підприємств та організацій, які стали неюридичними особами

 

01.07.2016

01.07.2016 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулось виїзне засідання президії обкому профспілки працівників державних установ, на якому розглянуто питання «Про стан виконання колективного договору первинною профспілковою організацією та адміністрацією Державного архіву області і дотримання норм Галузевої угоди, укладеної між Державною архівною службою України та Профспілкою працівників державних установ України».

Відзначено, що в Державному архіві області налагоджено тісну співпрацю між адміністрацією та профспілковим комітетом, немає фактів порушень трудового законодавства, не було колективних трудових спорів або конфліктів, не було нещасних випадків виробничого або невиробничого характеру, працівникам архіву виплачується заробітна плата у терміни встановлені колективним договором.

В роботі президії обкому профспілки держустанов взяли участь і виступили з доповідями директор держархіву області Гриник І. І. та заступник директора архіву-начальник відділу Харук Л. С.

 

30.06.2016

30 червня 2016 року проведено чергове засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому було розглянуто питання про стан виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, у сфері державної кадрової політики за І півріччя 2016 року.

 

24.06.2016

24 червня 2016 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкції з діловодства, положень про експертну комісію підприємств, установ і організацій та положень про архівні підрозділи архівних відділів
    3. Про виведення Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку із списку юридичних осіб-джерел формування НАФ (список № 1)

 

23.06.2016

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 23 червня 2016 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування. Складання номенклатури справ діяльності бухгалтерської служби» для бухгалтерів районних рад та міськвиконкомів.

 

14.06.2016

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 14 червня 2016 року прочитала лекцію на тему «Документування управлінської діяльності. Правила підготовки документів до передачі на державне зберігання» для секретарів сільських та селищних рад.

 

10.06.2016

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 10 червня 2016 року прочитала лекцію на тему «Документування управлінської діяльності. Правила підготовки документів до передачі на державне зберігання» для секретарів сільських та селищних рад.

 

27.05.2016

27 травня 2016 року проведено чергове засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому були розглянуті наступні питання:
    - про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Болехівської міської ради;
    - про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Тлумацької райдержадміністрації;
    - про забезпечення пожежної безпеки в державному архіві області на літній період 2016 року.

 

27.05.2016

27 травня 2016 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкції з діловодства, положень про експертну комісію підприємств, установ і організацій та положень про архівні підрозділи архівних відділів

 

25.05.2016

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 25 травня 2016 року прочитала лекцію на тему «Документування управлінської діяльності. Правила підготовки документів до передачі на державне зберігання» для секретарів сільських та селищних рад.

 

06.05.2016

На офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» розміщено цифрові матеріали виставки «Прикарпаття у вихорі Другої світової війни» (до Днів пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни).

Тематичний план виставки

 

05.05.2016

З ініціативи обласного комітету профспілки працівників державних установ, у приміщенні облдержадміністрації 05 травня 2016 року відбулася Великодня виставка робіт членів профспілки працівників державних установ області «Писанкове Прикарпаття».

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області презентували на виставці рiзнoманiтнi писанки, мальoванки, дряпанки, великодні кошики, рушники вишиті нитками чи бісером, твoри живoпису на великoдню тематику, ікони та аксесуари.

 

27.04.2016

27 квітня 2016 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкції з діловодства, положень про експертну комісію підприємств, установ і організацій та положень про архівні підрозділи архівних відділів
    3. Про приймання на постійне зберігання документів НАФ, виявлених під час проведення експертизи цінності документів Івано-Франківської комісії по розгляду поновлення прав реабілітованих

 

26.04.2016

26 квітня 2016 року проведено чергове засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому були розглянуті наступні питання:
    - про стан охорони праці у державному архіві області;
    - про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Калуської райдержадміністрації;
    - про проведення контрольної перевірки діяльності архівного відділу Калуської міської ради.

 

20.04.2016

Вийшов у світ черговий номер спецвипуску газети «Вперед» – квартальник «Ямниця» №1 (23) за квітень 2016 р. У випуску вміщено статті головного спеціаліста відділу використання інформації документів держархіву області Андрія Сміжака, які підготовлені за документами архіву: «Бувайте здорові, їду до Канади» (про другу хвилю еміграції його земляків із Ямниці), «Незабутній отець Михайло Федорак».

 

20.04.2016

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 20 квітня 2016 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування. Складання номенклатури справ в діяльності бухгалтерської служби» для бухгалтерів управлінь облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

 

31.03.2016

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак в березні 2016 року взяла участь у навчально-методичному семінарі на тему: «Складання описів справ постійного терміну зберігання, описів справ з кадрових питань (особового складу) та актів про вилучення для знищення документів, не внесених до Національного архівного фонду» для працівників районних відділень Фонду соціального страхування від нещасних випадків

 

29.03.2016

29 березня 2016 року проведено чергове засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому були розглянуті наступні питання:
    - про роботу відділу формування документів Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів;
    - про стан дотримання антикорупційного законодавства в державному архіві області.

 

25.03.2016

25 березня 2016 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, положень про експертну комісію підприємств, установ і організацій та положень про архівні підрозділи архівних відділів
    3. Про приймання на постійне зберігання документів НАФ, виявлених під час проведення перевіряння наявності документів у архівному відділі Галицької райдержадміністрації
    4. Про приймання-передавання документів НАФ на державне зберігання до архівного відділу Івано-Франківської міської ради

 

04.03.2016

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 04 березня 2016 року експонується документально-книжкова виставка «Поет, художник, борець» (до Шевченківських днів).

 

26.02.2016

26 лютого 2016 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкції з діловодства, положень про експертну комісію підприємств, установ та організацій та положень про архівні підрозділи архівних відділів
    3. Про віднесення Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до юридичних осіб-джерел формування НАФ у зоні комплектування держархіву області (список № 1)
    4. Про передавання документів НАФ на державне зберігання до держархіву області після закінчення строків їх зберігання Державним підприємством «Івано-Франківськавтотранссервіс» та Івано-Франківською обласною спілкою споживчих товариств

 

18.02.2016

18 лютого 2016 року відбулось розширене засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області «Про підведення підсумків роботи архівних установ області за 2015 рік та їх завдання на 2016 рік» за участю керівника апарату облдержадміністрації Крецула В. В. та голови обкому профспілки працівників держустанов Гушпіт Н. Н.

З доповіддю «Актуальні питання діяльності архівних установ області на 2016 рік» виступив директор держархіву області Гриник І. І. Заступник директора держархіву Білінчук Д. В. доповів про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення за 2015 рік та роботу експертно-перевірної комісії держархіву.

На колегії також розглянуто питання: про стан використання бюджетних коштів державним архівом області в 2015 році; про виконання запитів і звернень юридичних та фізичних осіб; про облікову документацію в архівній установі; про Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах та організаціях; про кадрове забезпечення архівних установ; про стан правової роботи в держархіві області; про удосконалення веб-сайту держархіву.

Відзначено, що архівні установи області у 2015 році основні планові показники виконали. Звернуто увагу на вирішення ряду проблемних питань, зокрема:
    - завершення реконструкції приміщень державного архіву області;
    - придбання серверного обладнання та комп'ютерної техніки для зберігання електронних документів;
    - забезпечення окремих приміщень архівних установ райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення охоронними та пожежними сигналізаціями.

З усіх питань які розглядались на колегії прийнято узгоджені рішення.

 

29.01.2016

29 січня 2016 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкції з діловодства, положень про експертну комісію підприємств, установ, організацій та архівні підрозділи архівних відділів
    3. Про приймання на постійне зберігання документів НАФ, що поступили до держархіву від фізичних та юридичних осіб
    4. Про віднесення Управління з питань надзвичайних ситуацій Калуської міської ради до списку № 1 юридичних осіб-джерел формування НАФ
    5. Про підсумки роботи експертно-перевірної комісії Держархіву Івано-Франківської області за 2015 р.

28.01.2016

На веб-сайті Держархіву Івано-Франківської області розміщено онлайн-виставка «Галицьке єврейство: втрачений пласт та розірвана пам’ять» (до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, 28 січня 2016 року) та в читальному залі організована тематична виставка «Символ патріотизму і жертовності» (до Дня пам’яті героїв Крут, 29 січня 2016 року).

 

21.01.2016

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 21 січня 2016 р. експонується документально-книжкова виставка «Злука Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки» (до Дня Соборності України).

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план виставки


 
Loading