Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіАрхів новин за 2015 рік

25.12.2015

В читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відбулись урочисті збори з нагоди професійного свята – Дня працівників архівних установ.

Працівників держархіву області, архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення, ветеранів-архівістів привітали:
    керівник апарату облдержадміністрації Крецул Валерій Вячеславович;
    директор Державного архіву області Гриник Ігор Іванович;
    голова обкому профспілки працівників державних установ Гушпіт Ніна Никифорівна.

Кращим працівникам архівної галузі Прикарпаття вручено спільні грамоти голови облдержадміністрації та директора Державного архіву області. Ветеранам-архівістам Прикарпаття вручено подяки директора Державного архіву області.

Відзначено, що архіви є неодмінною складовою владної структури кожної правової держави, захищають конституційні права громадян, сприяють ефективному державному управлінню.

Архівісти краю протягом 2015 року працювали стабільно і сумлінно по всіх напрямках архівної роботи.

 

24.12.2015

24 грудня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу та актів про вилучення для знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, положень про експертні комісію та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств
    3. Розгляд плану роботи експертно-перевірної комісії на 2016 рік

14.12.2015

Вийшов у світ черговий номер періодичного видання «Місіонери слова» № 6 (32)-2015. У ньому до Дня пам’яті жертв голодоморів (28 листопада) опубліковано статтю «Голодомор: Пам’ять єднає». Стаття підготовлена заступником начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловкою за матеріалами Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії НАН України та наукових досліджень.

 

04.12.2015

У видавництві «Лілея-НВ» вийшов із друку науково-методичний посібник «Організація пошукової і дослідницької роботи в архівах: на прикладі Державного архіву Івано-Франківської області». Посібник підготовлений заступником начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Любов Соловкою та кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії України Інституту історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Степаном Кобутою,

У посібнику висвітлено основні принципи та етапи організації пошукової і дослідницької роботи в архівах, порядок користування документами Національного архівного фонду України, методику використання архівних фондів на прикладі Державного архіву Івано-Франківської області з залученням системи довідкового апарату архіву; викладено конкретні рекомендації щодо організації роботи дослідників із пошуку, генеалогічних, фактографічних, біографічних і тематичних відомостей за документами архіву.

До посібника укладено додатки: покажчик «Матеріали до історії повітів, міст і містечок Станіславського воєводства у фондах Державного архіву Івано-Франківської області», графік роботи читального залу, форми замовлень на видавання справ та копіювання документів архіву, форми аркушів користування архівними документами, заяв користувачів, список оглядів фондів, правила оформлення посилань на архівні документи; подано інформацію про адміністративно-територіальний поділ території нинішньої Івано-Франківської області в різні історичні періоди тощо.

Посібник укладено з метою надання рекомендацій потенційним користувачам в опануванні методів архівної евристики та пошуку шляхів оптимізації пошукової роботи. Видання призначене для користувачів архівними документами в читальних залах архівів, істориків, архівістів, краєзнавців, студентів та ін.

Науково-методичний посібник "Організація пошукової і дослідницької роботи в архівах: на прикладі Державного архіву Івано-Франківської області" з усіма додатками  (Файл у форматі PDF)

 

03.12.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області до Дня працівників архівних установ експонується виставка «Архівне будівництво на Прикарпатті». На виставці представлено:
    - фотоколаж «Становлення та розвиток архівної справи на Прикарпатті»;
    - фотоколаж «Розбудова архівної мережі області»;
    - фотогалерея будівничих архівної справи Прикарпаття, фундаторів архівної мережі області, плеяди архівістів;
    - фотоколаж «Джерельна база Державного архіву Івано-Франківської області»;
    - банер «Сучасні завдання, функції та напрямки роботи Державного архіву Івано-Франківської області»;
    - банер «Сторінками довідково-інформаційного видання «Архівні установи Прикарпаття».

 

02.12.2015

З 02 грудня 2015 року пересувна виставка «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу», підготовлена Державним архівом Івано-Франківської області, експонується в Патріаршому соборі УГКЦ в Києві.

Зокрема з нею вже ознайомилися учасники молитовної зустрічі Лицарів Колумба Київської Архиєпархії, в програмі якої відбулася Літургія в наміренні Лицарів Колумба та їхніх родин, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні Владики Йосифа та отців капеланів; відкрита лекція про діяльність Митрополита Андрея Шептицького; спілкування з Блаженнішим Святославом і Вл. Йосифом про роль чоловіків в житті Церкви.

Детальніше: news.ugcc.ua, kyivsobor.ugcc.org.ua.

 

02.12.2015

Міжнародна наукова конференція «Митрополит Андрей Шептицький та єврейські громади в часи Другої світової війни. Друга світова війна та долі мирного населення у Східній Європі», організована Центром досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Національного Університету «Києво-Могилянська академія» за підтримки Міністерства культури України, Центру європейських гуманітарних досліджень, Асоціації єврейських організацій та общин (ВААД) України та Польського Інституту в Києві, пройшла у Києві 30 листопада – 01 грудня 2015 р. Захід відбувся за участю Віце-прем’єр-міністра — Міністра культури В’ячеслава Кириленка, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава та виконавчого співпрезидента Асоціації єврейських організацій та общин (ВААД) України Йосифа Зісельса.

У роботі конференції взяла участь заступник начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловка із доповіддю «Митрополит Андрей Шептицький: публічний протест проти злочинів нацизму та ініціювання порятунку євреїв».

На конференції, яка проходила у стінах Музею Києво-Могилянської академії, була також представлена пересувна виставка «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу», підготовлена Державним архівом Івано-Франківської області.

Детальніше: mincult.kmu.gov.uahromadskeradio.org, news.ugcc.ua, vaadua.org.

 

27.11.2015

27 листопада 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу та актів про вилучення для знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, положень про експертну комісію та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств

 

26.11.2015

26 листопада 2015 року проведено чергове засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому були розглянуті наступні питання:
    - про проведення тематичної перевірки діяльності архівного відділу Снятинської райдержадміністрації;
    - про план розвитку архівної справи в області на 2016 рік;
    - про стан роботи зі зверненнями громадян у державному архіві області;
    - про виконання завдань передбачених Програмою здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ та уточнення списку справ, що знаходяться у розшуку.

 

26.11.2015

Директор Державного архіву області Гриник І. І. взяв участь в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції "Митрополит Андрей Шептицький в релігійно-церковному і громадсько-культурному житті України".

Під час конференції відбулась презентація пересувної виставки «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу», підготовленої Державним архівом Івано-Франківської області, яку презентувала заступник начальника відділу використання інформації документів держархіву області Соловка Л. М.

 

16.11.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 16 до 30 листопада 2015 року експонується тематична виставка «Прикарпаття: етнодемографічні наслідки геноцидів середини ХХ ст.» (до Дня пам’яті жертв голодоморів).

На виставці представлено розділи:
    Розділ 1. Геноциди ХХ століття: сучасні наукові видання.
    Розділ 2. Дослідження і публікації архівістів ДАІФО про голодомори.
    Розділ 3. Акції протесту західноукраїнського населення проти Голодомору на Великій Україні (за документами і пресою з фондів ДАІФО).

Тематичний план

 

10.11.2015

В обласній державній адміністрації вручили дипломи та подяки за участь та сприяння у проведенні презентації сучасної української книжкової продукції місцевих видавництв та авторів «Сторінками української книги», яка відбулася 6-7 листопада у фортечній галереї «Бастіон».

Дипломи отримали колективи видавництв «Лілея НВ», «Нова зоря», «Мантикора», «Писаний камінь», «Discursus», «Плай» (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), книгарень «Сучасна українська книга», «Букініст» та наукової бібліотеки Івано-Франківського медичного університету. Подяки вручили Олегу Заріцькому та колективу фортечної галереї «Бастіон», генеральному директору обласного телебачення «Галичина» Ользі Бабій, начальнику управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимиру Федораку, директору Державного архіву області Ігорю Гринику, директору обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка Людмилі Бабій, обласним організаціям Національної спілки фотохудожників України та Національної спілки письменників України.

Організаторами відзначено, що Державний архів області підготував змістовну пересувну виставку архівних документів присвячену 150-літтю Митрополита Андрея Шептицького, яку було презентовано на цьому форумі.

Детальніше

 

08.11.2015

Пересувна архівна виставка «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу» була представлена в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Івана Франка на святочній академії з відзначення 150-річчя з дня народження Митрополита Андрея Шептицького, яку організували Центр духовного розвитку «Апостол», Головне управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ та ін.

 

07.11.2015

Державний архів Івано-Франківської області взяв активну участь у заходах, які проходили в області до Дня української писемності і мови та 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького. У фортечній галереї «Бастіон» було проведено презентацію підготовленої державним архівом області спільно з парафією Святих Кирила і Методія пересувної виставки «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу».

Детальніше

 

06.11.2015

Директор Державного архіву Івано-Франківської області Гриник І. І. взяв участь в роботі наукової конференції "Український політикум Галичини у 1920–1930-х роках" яка відбулася 06 листопада 2015 року у м. Львові.

 

06.11.2015

Заступник начальника відділу використання інформації документів Л. М. Соловка взяла участь у засіданні круглого столу «Як будувати рідну хату?», який проходив у залі Кафедрального собору Святого Воскресіння за сприяння департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. У виступі було звернено увагу на думки Митрополита Андрея Шептицького щодо питання збереження архівних документів, цінних бібліографічних видань та загалом культурної спадщини українського народу.

Детальніше

 

30.10.2015

30 жовтня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних справ ПАТ ВТКФ «Ласощі»
    2. Розгляд акту про нестачу архівних справ Управління Національного ба-нку України в Івано-Франківській області
    3. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу та актів про вилучення для знищення документів установ, організацій та підприємств
    4. Розгляд номенклатур справ, інструкції з діловодства, положень про екс-пертну комісію та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.

30.10.2015

У Державному архіві Івано-Франківської області з 30 жовтня до 15 листопада 2015 р. організована тематична виставка «97-річчю ЗУНР присвячується (до Дня державності на західноукраїнських землях)».

В експозиції виставки представлені розділи:
    І. Державотворча діяльність уряду ЗУНР.
    ІІ. Інформаційні матеріали та преса періоду ЗУНР.
    ІІІ. Відзначення річниць проголошення ЗУНР та документи про антиукраїнські репресії органів польської окупаційної влади.

Тематичний план

 

29.10.2015

У видавництві «Фоліант» вийшло з друку видання «Пам’ятка про німецьких солдат: З нагоди відкриття меморіалу німецьким воякам у селі Ямниця». Праця підготовлена головним спеціалістом Державного архіву Івано-Франківської області Андрієм Романовичем Сміжаком.

У книзі простежено військові дії 1916–1917 рр. на території села Ямниця та його околицях у часи Першої світової війни. Акцентовано увагу на окремих військових операціях, у яких загинули німецькі солдати, що утримували лінію оборони в часи Брусиловського прориву та Червневої офензиви 1917 року. Досліджено складну історію Німецького військового цвинтаря в селі Ямниця через призму польових етнографічних матеріалів. Видання розраховане на істориків, краєзнавців, науковців, усіх, хто цікавиться історією України.

 

29.10.2015

29 жовтня 2015 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому були розглянуті наступні питання:
    - про хід виконання планових завдань державного архіву області за 9 місяців 2015 року;
    - про стан виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, у сфері державної кадрової політики за 9 місяців 2015 року;
    - про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад за 9 місяців 2015 року.

 

27.10.2015

27 жовтня 2015 року директор Державного архіву Івано-Франківської області Гриник І. І. взяв участь в роботі ІІІ звітно-виборної конференції Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

На конференції заслухано та обговорено звіт правління ОО НСКУ за попередні три роки та обрано головою обласної організації НСКУ Косила Михайла Юрійовича, директора обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Директора державного архіву області Гриника І. І. обрано до складу правління обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

 

13.10.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку, присвячену Дню захисника України, Дню українського козацтва та до 73-й річниці створення УПА. Виставка буде експонуватися до 30 жовтня 2015 р.

На виставці представлено розділи:
    Розділ 1. Документи з фондів Державного архіву Івано-Франківської області про боротьбу УПА та військових підрозділів ОУН із силовими структурами радянської влади.
    Розділ 2. Галицька преса про бійців АТО – сучасних захисників України.
    Розділ 3. Війна поруч: фотографії та документи воїнів АТО – дітей та членів родин архівістів ДАІФО.

Особливу зацікавленість відвідувачів та працівників архіву викликав
3-й розділ, у якому були представлені світлини, обереги воїнів АТО – дітей та членів родин архівістів. Таким чином архівісти з себе розпочали збір матеріалів до особового фонду про захисників України – воїнів АТО та закликають всіх небайдужих прикарпатців долучитися до цієї благородної справи.

Працівники архіву звертаються до усіх тих, хто добре знав бійців із Прикарпаття, які загинули під час Революції Гідності та в зоні антитерористичної операції на сході України, із проханням допомогти створити документальну галерею задля збереження та увічнення пам’яті захисників України.

Тематичний план

 

01.10.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 01 до 11 жовтня  2015 р. експонується тематична виставка «Денис Січинський та розвиток музичної культури Галичини (до 150-річчя від дня народження видатного композитора, диригента, педагога)».

На виставці представлено розділи:
    Розділ 1. Історична біографістика про корифея музики Д. Січинського.
    Розділ 2. Розвиток музичної культури Галичини в першій половині ХХ ст.
    Розділ 3. Вшанування пам’яті видатного композитора на Прикарпатті.

Публікації з історичної біографістики про Дениса Січинського представляють його служіння мистецтву в кінці ХІХ – на початку ХХ століття. Документи міжвоєнного періоду дають уявлення про вплив корифея музики на розвиток музичної культури Галичини в 1919–1939 рр. Пам’ять про Станиславівського Бояна на Прикарпатті жива і нині.

Прес-реліз
Тематичний план

 

29.09.2015

29 вересня 2015 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому були розглянуті наступні питання:
    - про стан готовності архівних установ області до опалювального сезону 2014-2015 років;
    - про проведення контрольної перевірки діяльності архівного відділу Рожнятівської райдержадміністрації;
    - про супровід веб-сайту держархіву області.

 

25.09.2015

25 вересня 2015 року проведено відкрите засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних справ ПАТ Івано-Франківськгаз.
    2. Розгляд описів справ постійного зберігання, з кадрових питань (особово-го складу) та актів про вилучення для знищення документів не внесених до НАФ.
    3. Розгляд номенклатур справ, положень про експертну комісію та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.

На засіданні ЕПК була присутня відповідальна за архів ПАТ Івано-Франківськгаз.

 

24.09.2015

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області взяли участь у роботі форуму громадських інституцій – 13-го Міжнародного MitOst-фестивалю, що відбувається в Івано-Франківську 23–27.09.2015, та протягом якого проходять відкриті дискусії, лекції, майстер-класи, кінопокази, презентації тощо.

Заступник начальника відділу використання інформації документів Л. М. Соловка разом із координатором ініціативної групи «PRAVO» (Berlin Group for Human Rights in Ukraine – Берлінська група з прав людини в Україні) Олександрою Бінерт провели дискусію про події напередодні та під час Другої світової війни в Польщі та Галичині. Дискусія відбувалась після перегляду учасниками фестивалю документального фільму режисера Аяли Шарот, виробництва «The Hive Pro Studio» (Tel-Aviv) – «Зламані гілки». Фільм став переможцем Краківського кінофестивалю 2014 р. у номінації на Срібного Дракона в категорії найкращий документальний фільм та учасником Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA (2015).

 

08.09.2015

З нагоди Року Митрополита Андрея Шептицького працівники Державного архіву Івано-Франківської області (ДАІФО) спільно з парафією Святих Кирила і Методія в Івано-Франківську (Крихівцях) підготували пересувну виставку інформаційно-просвітницьких банерів, які мають на меті ознайомити якнайширшу громадськість із біографією, документами і світлинами про більш як півстолітнє служіння Митрополита Андрея своєму народові і Церкві.

Неодноразово, перебуваючи з Йорданськими душпастирськими відвідинами в Державному архіві Івано-Франківської області (ДАІФО), о. Йосафат Бойко, Згромадження Воплоченого Слова, Синкел у справах монашества Івано-Франківської Єпархії УГКЦ, завжди цікавився історією, збереженням документів, нелегкою працею архівістів. Дізнавшись про те, що в 2015 році до 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького в архіві планується підготовка виставки документів і матеріалів, запропонував і виступив меценатом у виготовленні для більш широкого загалу виставкових банерів: «Основні віхи біографії українського Мойсея – предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького – митрополита Галицького» та «Преосвященний Кир Андрей Шептицький – Станиславівській єпископ (1899–1900 рр.)». Виставковий матеріал виявлений і підібраний із видань та документів фондів ДАІФО архівістом Л.Соловкою. У підготовці виставки також були використані матеріали із фондів Наукової бібліотеки Івано-Франківського Богословського Університету імені Св. Івана Золотоустого та Інституту історії Церкви ІФБУ, які надали науковці-релігієзнавці О.Єгрешій та Р.Делятинський.

Вперше банери були представлені на конференції про Слугу Божого Митрополита Андрея Шептицького і його чернецтво 21 травня 2015 року в один із днів приготувань до Храмового празника парафії Свв. Кирила і Методія (20-24.05.2015). До виставки також були підготовлені та видані спеціальні буклети з пізнавальною інформацією про Митрополита Андрея.

27 липня 2015 р. виставку «Велич Митрополита» було відрито в державному архіві області. З ініціативи заслуженого працівника культури України Катерини Петрівни Мицан, держархів області в цьому напрямку об’єднав свої зусилля з Центральним державним історичним архівом України у м. Львові. Виставка суттєво поповнилась за рахунок цифрових копій матеріалів, наданих його співробітниками Оксаною Гайовою та Марією Мицан. Державним архівом Івано-Франківської області, за сприяння директора архіву Ігоря Івановича Гриника, було виготовлено об’ємну пересувну виставку «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу».

У повному обсязі виставку було нещодавно представлено в фойє обласного музично-драматичного театру на VI сесії Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви, яка проходила 25–27 серпня 2015 р. у м. Івано-Франківську. З нею мали змогу ознайомитися більше 250-ти делегатів та гостей Собору. За словами секретаря Патріаршого Собору митр. прот. Олега Каськіва, виставка викликала цікавість серед делегатів Собору, які прибули з 57-ти країн світу. Виставку оглянули Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук та багато інших делегатів Собору.

За ініціативи Архієпископа і Митрополита Івано-Франківської єпархії Володимира Війтишина виставку було також представлено на Синоді Єпископів УГКЦ (30.08 – 06.09.2015, м. Івано-Франківськ). Виставкові матеріали були дуже доречною ілюстрацією до дня духовної віднови для єпископів та членів Синоду, який було проведено саме на основі постаті праведного Андрея Шептицького.

На сьогоднішній день виставка помандрувала на прохання Екзарха Донецького Владики Степана (Менька) ще не у Донецьк, але вже у Запоріжжя!!! Цифрові копії виставкових матеріалів надані на прохання Патріарха Святослава до Києва, на прохання єпископів – до Бразилії та Аргентини. Але на цьому історія однієї виставки, яка виникла на основі співпраці, далеко не завершилась…

image image image
image image image
image image image
   image image

 

02.09.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 02 до 30 вересня 2015 року експонується тематична виставка, присвячена 70-й річниці завершення Другої світової війни.

На виставці представлено розділи:
    Розділ 1. Друга світова війна: український вимір.
    Розділ 3. Друга світова війна і Прикарпаття.

У першому розділі подано інформаційні матеріали, які дозволяють переосмислити події Другої світової війни в українському вимірі та руйнують радянські міфи й започатковують нову традицію вшанування цих історичних подій в європейському дусі пам’яті та примирення.

У другому розділі документально висвітлено події Другої світової війни на теренах Прикарпаття: життя населення за часів окупації, наслідки окупації та період визволення краю.

Тематичний план

 

30.08.2015

Пересувну виставку, виготовлену Державним архівом Івано-Франківської області, «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу» представлено на Синоді Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який триватиме від 30 серпня до 6 вересня 2015 року в м. Івано-Франківську.

 

28.08.2015

28 серпня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних справ Івано-Франківської обласної санітарно-епідеміологічної станції
    2. Розгляд акту про нестачу архівних справ Науково-дослідного і проектно-го інституту публічного акціонерного товариства «Укрнафта»
    3. Розгляд акту про нестачу архівних справ ТзОВ «Івано-Франківський ши-норемонтний завод»
    4. Про погодження списків юридичних та фізичних осіб – списку № 2 та списку № 3 архівного відділу Рожнятівської РДА
    5. Розгляд описів справ постійного зберігання, з кадрових питань (особово-го складу) та актів про вилучення для знищення документів не внесених до НАФ.
    6. Розгляд номенклатур справ, інструкцій з діловодства, положень про екс-пертну комісію та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.

 

27.08.2015

27 серпня 2015 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому розглянуто питання про забезпечення взаємодії Державного архіву Івано-Франківської області з засобами масової інформації та інститутами громадянського суспільства.

 

25.08.2015

На VI сесії Патріаршого Собору Української Греко-Католицької Церкви, яка проходить 25–27 серпня 2015 р. Б. в м. Івано-Франківську, представлено пересувну виставку «Митрополит Андрей Шептицький – Мойсей українського народу», організовану Державним архівом Івано-Франківської області. Експозицію виставки підготовлено на основі документів з фондів Державного архіву Івано-Франківської області, Центрального державного історичного архіву України у м. Львові та ін.

 

21.08.2015

21 серпня в фойє Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка, а з 22 серпня до 30 вересня в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області експонується тематична виставка «Історія становлення Української держави», присвячена 24-й річниці незалежності України. В експозиції виставки представлені банери «Офіційні вісники, преса та інформаційні матеріали для населення періоду Української революції 1917–1923 рр. із фондів та науково-довідкової бібліотеки Державного архіву Івано-Франківської області» та «Боротьба за Українську державу в умовах війни і окупації». Серед представлених матеріалів:
    - «Вісник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республіки» (1919), в якому опублікована «Ухвала Української Національної Ради з дня 3 січня 1919 р. про злуку Західно-Української Народної Републики з Українською Народною Республікою»;
    - преса періоду Української революції;
    - відозви УВО та ОУН на відзначення річниць Акту Злуки
    - документи про боротьбу органів польської окупаційної влади з українським національно-визвольним рухом.

Тематико-експозиційний план виставки

 

31.07.2015

31 липня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного та тривалого зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, положень про експертну комісію підпри-ємств, установ та організацій та положень про архівні підрозділи архівних від-ділів
    3. Про внесення архівного відділу Калуської міської ради до списку № 1 юридичних осіб-джерел формування НАФ
    4. Про погодження списків № 1, № 2 та № 3 юридичних осіб архівного відділу Калуської міської ради
    5. Про погодження списків № 1, № 2 та № 3 юридичних осіб архівного відділу Надвірнянської РДА

 

30.07.2015

30 липня 2015 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому розглянуто питання:
    - про проведення контрольної перевірки діяльності архівного відділу Долинської райдержадміністрації;
    - про виконання нормативних документів Укрдержархіву, облдержадміністрації та стан виконавської дисципліни в роботі з документами за І півріччя 2015 року.

 

29.07.2015

На офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» розміщено цифрові матеріали виставки ««Джерела до історії діяльності Української Військової Організації у фондах ДАІФО», до 95-річчя створення УВО.

У розділі І подано цифрові копії документів про діяльність УВО.

з фондів органів влади й поліції періоду польської окупації західноукраїнських земель 1919–1939 рр. У розділі ІІ – справи про обвинувачення осіб за приналежність до УВО з фондів органів суду й прокуратури Польщі.

Тематичний план

 

27.07.2015

До 150-річчя від дня народження Андрея Шептицького (1865–1944) у Державному архіві Івано-Франківської області 27 липня 2015 р. відкрито виставку «Велич Митрополита».

У експозиції виставки представлені банери «Основні віхи біографії українського Мойсея – предстоятеля УГКЦ Андрея Шептицького – митрополита Галицького» та «Преосвященний Кир Андрей Шептицький – Станиславівській єпископ (1899–1900 рр.)».

Зокрема, подано підрозділ «Галицька преса про приїзд Андрея Шептицького до Станиславова та інтронізацію на єпископа Станиславівської єпархії», підготовлений на основі видань із фондів науково-довідкової бібліотеки Державного архіву Івано-Франківської області.

Діяльність Андрея Шептицького як Станиславівського єпископа документально проілюстрована у підрозділі «Андрей Шептицький за час єпископства (14 місяців)». Це і візитація парафій, реставрація катедри, придбання земельної ділянки для Станиславівської духовної семінарії, заснування бібліотеки Станиславівської Капітули, організація на перехресті століть паломництва до Риму, опіка і сприяння українським товариствам, написання сім перших із колекції відомих (більше 150-ти) пастирських послань, в яких він виклав програму діяльності Церкви загалом, яка «приєднала йому серця всіх».

Виставка підготовлена за сприяння о. Йосафата – адміністратора парафії свв. Кирила і Методія (Крихівці – Івано-Франківськ), Голови Комісії у справах Монашества Івано-Франківської Єпархії УГКЦ, Згромадження Волоченого Слова. У підготовці виставки також використані матеріали із фондів Наукової бібліотеки Івано-Франківського Богословського Університету імені Св. Івана Золотоустого та Інституту історії Церкви ІФБУ.

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план виставки

 

26.07.2015

26 червня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Про виведення сектору статистики в м. Болехові зі списку № 1 юридич-них осіб-джерел формування НАФ, які передають документи до архівного відділу виконкому Болехівської МР
    2. Про погодження списків юридичних та фізичних осіб–списку № 2 та списку № 3 архівного відділу Рогатинської РДА
    3. Розгляд описів колекції метричних книг церков, костелів, синагог Станіславського воєводства після удосконалення (Ф-631)
    4. Розгляд описів справ постійного та тривалого зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    5. Розгляд номенклатур справ, положень про експертну комісію підприємств, установ та організацій та положень про архівні підрозділи архівних відділів
    6. Розгляд акту про нестачу архівних справ Івано-Франківської обласної організації «Товариства сприяння обороні України»

На засідання ЕПК було запрошено представника Івано-Франківської обласної організації «Товариства сприяння обороні України»

 

13.07.2015

З 13 липня 2015 р. у Державному архіві Івано-Франківської області організовано документальну виставку «До історії становлення української державності», присвячену 25-річчю проголошення Декларації про державний суверенітет України.

Тематичний план

 

22.06.2015

З 22 червня до 12 липня 2015 року у читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області експонується документально-книжкова виставка «Конституція незалежної України – відлік нового часу» (до Дня Конституції України).

 

18.06.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 18 червня 2015 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування. Складання номенклатури справ» для працівників структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

 

10.06.2015

10 червня 2015 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому було розглянуто питання про виконання розпорядження облдержадміністрації від 10.12.2012 № 893 «Про створення в області мережі трудових архівів».

 

02.06.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 02 червня 2015 року відкрито документально-книжкову виставку «Наталія Кобринська – засновниця жіночого руху в Галичині (до 160-річчя від дня народження)».

У експозиції виставки представлені наступні розділи:
    Розділ 1. Документи про Н. Кобринську з фондів Музею історії м. Болехова і околиць ім. Романа Скворія (підготовлений начальником архівного відділу Болехівської міської ради Мартою Романівною Калапунь).
    Розділ 2. Літературна спадщина Н. Кобринської (з фондів науково-довідкової бібліотеки Державного архіву Івано-Франківської області)
    Розділ 3. Публікації про літературну й громадську діяльність Н. Кобринської.

Прес-реліз
Тематичний план

 

29.05.2015

29 травня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд номенклатур справ, положень про архівний підрозділ та поло-жень про експертну комісію підприємств, установ, організацій
    2. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу та актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    3. Розгляд акту про нестачу архівних справ ПАТ «Івано-Франківськцемент»

 

28.05.2015

28 травня 2015 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому розглянуто питання:
    1. Про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Надвірнянської райдержадміністрації.
    2. Про забезпечення пожежної безпеки в державному архіві області на літній період 2015 року.
    3. Про стан правової роботи в державному архіві області.

 

15.05.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак та головний спеціаліст відділу Богачик М. С. 15 травня 2015 року провели навчально-методичний семінар на тему: «Складання номенклатури справ підприємства. Формування справ постійного зберігання та підготовка документів до передачі на державне зберігання до Держархіву» для відповідальних за діловодство в структурних підрозділах ДП «Івано-Франківськстандартметрологія».

 

14.05.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 14 травня 2015 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування. Складання номенклатури справ діяльності бухгалтерської служби» для працівників структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій.

 

07.05.2015

На офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» розміщено цифрові матеріали виставки «Станиславів – Станіслав – Івано-Франківськ (до Дня міста)».

Детальніше

 

 

 

05.05.2015

На виконання Указу Президента України від 22.03.2015 №169 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та наказу Державної архівної служби України від 10.04.2015 № 68 «Про участь державних архівів у заходах з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» у читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організована тематична виставка «Внесок у Перемогу» (до Днів пам’яті та примирення та до 70-річчя Перемоги над нацизмом), яка буде експонуватися до 31 травня.

Прес-реліз
Тематичний план

 

30.04.2015

30 квітня 2015 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому розглянуто питання:
    1. Про стан охорони праці у державному архіві області.
    2. Про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Калуської міської ради.
    3. Про проведення контрольної перевірки діяльності архівного відділу Коломийської райдержадміністрації.

 

28.04.2015

Заступник начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловка взяла участь у роботі обласної краєзнавчої конференції «А ми тую славу збережемо», присвяченої 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні, яку проводили департамент освіти і науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та обласна організація Національної спілки краєзнавців України. Учасникам конференції була представлена доповідь «Використання архівних документів про період Другої світової війни з фондів Державного архіву Івано-Франківської області».

Детальніше

 

24.04.2015

24 квітня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного та тривалого зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, положень про експертну комісію підпри-ємств, установ, організацій та архівні підрозділи архівних відділів
    3. Про залишення на обліку 2 архівних справ, які перебувають у розшуку у Головному управлінні будівництва, архітектури та житлово-комунального гос-подарства ОДА

 

01.04.2015

До Державного архіву області надійшов лист-вітання від Олени Іванівни Алтухової – історика-архівіста зі стажем роботи в архівній галузі 33 роки, завідуючої Івано-Франківським міським архівом у 1976–1990 рр., яка нині проживає в м. Хмельницькому:

Любі друзі!
Шановний Ігоре Івановичу!

Ви такі молодці, що, в ці буремні часи чергових потрясінь в нашій країні, спромоглися видати історичний огляд розвитку архівної справи на Прикарпатті. Щиро дякую, що мені його надіслано. Я згадала всіх своїх колег, які допомагали мені пізнавати професію архівіста. І вона стала основою всього мого творчого життя.

Так радісно, що Ви продовжуєте славні традиції архівної справи, примножуєте здобутки і, головне, завжди потрібні, як простим громадянам, так і науковцям різного профілю.

Пишайтеся, любіть, шануйте звання АРХІВІСТА! Це така рідкісна, але така потрібна служба.

Завжди згадую, сумую, бажаю кожного обійняти, але за станом здоров'я приїхати не можу. Я бажаю кожному з ВАС злагоди й добробуту, наснаги та перемог на життєвих стежинах.

З великою повагою до ВСІХ
ОЛЕНА АЛТУХОВА.

 

01.04.2015

В архівному відділі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради відкрито нове архівосховище.

Детальніше

 

01.04.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 01 квітня 2015 р. експонується документально-книжкова виставка «Стрілець і пісня – то брат і сестра» (до 120-річчя від дня народження уродженця Прикарпаття Ю. А. Шкрумеляка (1895–1965), письменника, поета, січового стрільця).

Тематичний план

27.03.2015

27 березня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних справ Публічного акціонерного то-вариства «Облпаливо»
    2. Розгляд акту про нестачу архівних справ ПАТ «Івано-Франківського виробничо-торгівельного швейного підприємства «Галичина»
    3. Про передачу документів з особового складу ОП СКТБ «Надра» на постійне зберігання до архівного відділу Івано-Франківської міської ради
    4. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, положень про експертну комісію підпри-ємств, установ, організацій та архівні підрозділи архівних відділів

На засідання ЕПК були запрошені представники ПАТ «Облпаливо», ПАТ «Івано-Франківського виробничо-торгівельного швейного підприємства «Га-личина» та начальник архівного відділу Івано-Франківської міської ради.

 

24.03.2015

На офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» розміщено цифрові матеріали виставки «Сталеві струни Марка Боєслава» (до 105-річчя від дня народження уродженця Прикарпаття Михайла Дяченка (1910–1952) – поета, журналіста, члена ОУН, крайового референта пропаганди УПА.

Тематичний план

 

19.03.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 19 березня 2015 року прочитала лекцію на тему «Експертиза цінності документів. Науково-технічне опрацювання бухгалтерських документів та передача їх на зберігання до держархіву» для бухгалтерів сільських та селищних рад на семінарі в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

05.03.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 05 березня 2015 року прочитала лекцію на тему «Складання номенклатури справ. Експертиза цінності документів. Правила підготовки документів до передачі на державне зберігання» для секретарів сільських та селищних рад на семінарі в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

01.03.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 01 березня 2015 р. експонується документально-книжкова виставка «Прийми, Тарасе, наш уклін і шану» (до Шевченківських днів).

Тематичний план

 

27.02.2015

 27 лютого 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення до знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкцій з діловодства, положень про експертну комісію підприємств, установ, організацій та архівні підрозділи архівних відділів

 

25.02.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито документально-книжкову виставку «До 140-річчя від дня народження відомого книговидавця України, громадського й політичного діяча Якова Оренштайна» (25.02.1875–12.09.1942). У експозиції виставки представлені видання творів класиків української літератури – Т. Шевченка, Л. Українки, П. Мирного, які вийшли у світ у видавництвах Я. Оренштайна «Галицька накладня» та «Українська накладня».

Документи про життя та діяльність видавця, виявлені у фондах архіву, на відкритті виставки анотував багаторічний дослідник архіву, професор, доктор політичних наук Іван Сергійович Монолатій. Присутні на відкритті представники ЗМІ – кореспонденти Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії «Карпати» та регіональної газети «Галичина» підготували відповідні сюжети, які вийдуть в ефір 25–26 лютого 2015 р.

Тематичний план

 

23.02.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 23 лютого 2015 року прочитала лекцію на тему «Документування управлінської діяльності. Складання номенклатури справ. Правила підготовки документів на державне зберігання» для секретарів сільських, селищних рад на курсах в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

19.02.2015

19 лютого 2015 року відбулось розширене засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області за участю керівника апарату облдержадміністрації Панасюка Р. В.

З доповіддю "Актуальні питання діяльності архівних установ області на 2015 рік" виступив директор держархіву області Гриник І. І. Заступник директора держархіву Білінчук Д. В. доповів про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення за 2014 рік.

На колегії також розглянуто питання про стан використання бюджетних коштів державним архівом області, про виконання запитів і звернень юридичних та фізичних осіб, про стан прийому документів НАФ, які зберігаються на підприємствах, установах, організаціях понад встановлені роки, про стан охорони праці та пожежної безпеки в архівних установах області.

З усіх питань які розглядались на колегії прийнято узгоджені рішення.

 

16.02.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 16 лютого 2015 року прочитала лекцію на тему «Впорядкування і зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування. Складання номенклатури справ діяльності бухгалтерської служби» для головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку виконавчих комітетів сільських і селищних рад на курсах в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

16.02.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито документально-книжкову виставку «Зберегти мову – вберегти душу нації» – до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається за рішенням ЮНЕСКО 21 лютого. Виставка буде експонуватися до 28 лютого 2015 року. В експозиції виставки представлено:
    - розпорядчі документи щодо мовної політики урядів ЗУНР та УНР;
    - інформація про фонди архіву, які включають документи про боротьбу української спільноти за рідну мову в умовах польської окупації;
    - праці українських вчених та україномовна періодика австрійського та польського періодів із фондів науково-довідкової бібліотеки архіву.

Тематичний план

 

12.02.2015

До 125-річчя від дня народження Івана Федорака (1890–1954), репресованого вчителя і письменника, уродженця Прикарпаття на офіційному веб-сайті Державного архіву Івано-Франківської області в рубриці «Документальні online-виставки» розміщена тематична виставка «Постать Вчителя».

В експозиції виставки представлені:
    - деякі факти з біографії І. Ф. Федорака;
    - матеріали Державного архіву Івано-Франківської області про його громадську і культурну діяльність;
    - сучасні часописи про учителя та письменника – І. Федорака (псевдонім І. Садовий) тощо.

Тематичний план 

 

09.02.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 09 лютого 2015 року прочитала лекцію на тему «Складання номенклатури справ та підготовка документів до передачі на державне зберігання» для секретарів сільських рад на курсах в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

30.01.2015

30 січня 2015 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкцій з діловодства, положень про експертну комісію підприємств, установ, організацій та архівні підрозділи архівних відділів
    3. Про віднесення державного підприємства «Болехівське лісове господарство» до юридичних осіб-джерел формування НАФ, які передають документи до державного архіву (список № 1)
    4. Про виведення філії «Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз» із списку юридичних осіб-джерел формування НАФ (список № 1)
    5. Про погодження списків юридичних та фізичних осіб – списку № 1, списку № 2 та списку № 3 архівного відділу Калуської РДА
    6. Про підсумки роботи експертно-перевірної комісії Держархіву Івано-Франківської області за 2014 р.

На засіданні експертно-перевірної комісії була присутня начальник архівного відділу Болехівської міської ради Калапунь Марта Романівна

 

28.01.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 28 січня 2015 року експонується документально-книжкова виставка «День пам’яті героїв Крут» (до річниці битви).

На офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» розміщена постійно діюча онлайн-виставка «Пам’яті героїв Крут».

У експозиції виставки представлені:
    - конфісковані польською поліцією матеріали – твір Б. Романенчука “Бій під Крутами” (Львів, 1932), поезія М. Яніва «Крути», які зберігаються у фонді прокуратури Станіславського окружного суду;
    - документи про відзначення річниці битви в умовах польської окупації західноукраїнських земель, зокрема листівка «Слава полеглим в бою під Крутами. 1918–1937»;
    - статті з часопису «Літопис Червоної калини»: Горбачовський Л. Микола Ганкевич, один з героїв Крут (1938), Михайлик М. Виступ Першої Української Військової Школи. Крути (1932), Берко П. Крути. Смерть і воскресіння (1933) тощо.

Тематичний план

 

27.01.2015

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в Україні на офіційному веб-сайті Державного архіву Івано-Франківської області в рубриці «Документальні online-виставки» розміщена тематична виставка «Голокост євреїв Прикарпаття – складова етнодемографічної катастрофи Галичини».

У експозиції виставки представлені:
    - тематичні переліки документів ДАІФО про єврейський соціум Прикарпаття в 1930-х роках ХХ століття та в період Голокосту;
    - розпорядчі документи органів німецької влади з питань дискримінації єврейського населення;
    - фотографії розкопок масових захоронень жертв німецько-фашистських загарбників на території єврейського цвинтаря м. Станіслава;
    - документи з фонду Станіславської обласної комісії сприяння Надзвичайній державній комісії з обліку збитків і злодіянь, заподіяних німецько-фашистськими загарбниками та їх спільниками;
    - публікації, підготовлені працівниками архіву на основі документів та опубліковані в наукових виданнях, матеріалах міжнародних конференцій тощо.

Прес-реліз
Тематичний план

 

22.01.2015

image

У фойє Івано-Франківського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. І. Франка 22 січня 2015 року під час проведення урочистостей та святкового концерту, присвячених 96-й річниці Дня Соборності України (Дня Злуки), Державним архівом Івано-Франківської області спільно з Управлінням культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації організована святкова виставка.

В експозиції виставки представлені унікальні видання з науково-довідкової бібліотеки та фондів архіву: «Вісник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республики» (1919), в якому опублікована «Ухвала Української Національної Ради з дня 3 січня 1919 р. про злуку Західно-Української Народної Републики з Українською Народною Республікою»; преса періоду Української революції; збірник «Західно-Українська Народна Республіка. 1918–1923. Документи і матеріали:  у  5-ти томах 8-ми книгах» (Івано-Франківськ, 2001–2013); плакати, оголошення, стінні газети, афіші періоду ЗУНР та ЗО УНР (1918–1919) із фонду № 636 «Колекція інформаційних матеріалів для населення»;

image

альбом фотографій відомих українських діячів, вояків УГА, УСС; документи про відзначення річниць проголошення Самостійної Соборної Української Держави в умовах польської окупації західноукраїнських земель, серед них відозви ОУН з приводу святкування річниць Акту Злуки ЗУНР і УНР тощо.

 

20.01.2015

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак та головний спеціаліст відділу Друк-Кудрич С. Й. 20 січня 2015 року взяли участь у навчально-методичному семінарі на тему: «Особливості реєстрації, обліку, збереженості і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять службову інформацію» для працівників прокуратури Івано-Франківської області.

 

13.01.2015

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області 12–26 січня 2015 року експонується тематична виставка «День Соборності України: відродження нації», присвячена 96-й річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР. На офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» представлені цифрові копії матеріалів виставки.

Прес-реліз
Тематичний план

 


 
Loading