Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіАрхів новин за 2014 рік

26.12.2014

26 грудня 2014 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств.
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкцій з діловодства, положень про експертну комісію та архівні підрозділи архівних відділів.
    3. Розгляд описів справ Косівського районного комітету ЛКСМУ України (після удосконалення).
    4. Розгляд акту про нестачу архівних справ за 1999 рік Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

 

25.12.2014

Повідомляємо, що у Державному архіві Івано-Франківської області відбулися урочисті заходи з нагоди 75-річчя заснування Державного архіву області та професійного свята – Дня працівників архівних установ.

image

В урочистостях взяли участь представники облдержадміністрації, працівники архівної галузі області та ветерани-архівісти краю. Кращим працівникам та ветеранам архівної справи вручено грамоти голів обласної державної адміністрації та обласної ради, грамоти та подяки директора державного архіву області.

У рамках заходів відбулася презентація книги «Архівні установи Прикарпаття : інформаційно-довідкове видання» (Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2014). Пропоноване видання містить короткий історичний огляд розвитку архівної справи на Прикарпатті, інформацію про діяльність, функції, склад і зміст фондів Державного архіву Івано-Франківської області та місцевих архівних установ.

image

На виставці «До 75-річчя створення Державного архіву Івано-Франківської області та Дня працівників архівних установ», відкритій у читальному залі та на офіційному веб-сайті архіву, представлено світлини з розділів книги «Становлення та розвиток архівної справи на Прикарпатті», «Розбудова архівної мережі області», «Сучасні завдання, функції та напрямки роботи архіву», «Галерея будівничих архівної справи Прикарпаття», «Джерельна база Державного архіву Івано-Франківської області», а також довідники і документальні видання архіву та публікації архівістів.

 

24.12.2014

У науково-практичній конференції з міжнародною участю «Прикарпаття в роки Першої світової війни (1914–1918)», яку проводили Івано-Франківський краєзнавчий музей, Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, кафедра історії України Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, взяла участь заступник начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловка. Слухачам була представлена доповідь «Джерелознавчий огляд документів із історії західноукраїнських земель періоду Першої світової війни у фондах Державного архіву Івано-Франківської області».

 

23.12.2014

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак провела семінар-навчання на тему "Складання номенклатури справ, експертиза цінності документів та передача їх на збереження у Державний архів області" на курсах підвищення кваліфікації працівників структурних підрозділів облдержадміністрації та її апарату, відповідальних за ведення діловодства і організацію контролю за виконанням документів, працівників загального відділу, відділу внутрішнього аудиту та контролю управління внутрішнього аудиту, загального документообігу та контролю апарату облдержадміністрації, які проходили в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 

28.11.2014

28 листопада 2014 року проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств.
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкцій з діловодства, положень про експертну комісію та архівні підрозділи архівних відділів.
    3. Про уточнення крайніх дат документів і діяльності фондоутворювача, назви фонду або населеного пункту, складу документів (робота над Путівником).

 

21.11.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку «МИ ЗВИНУВАЧУЄМО! Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу», присвячену 81-м роковинам Голодомору.

У відповідних розділах виставки представлено:
    - розділ 1 «Документи про акції протесту західноукраїнського населення проти Голодомору на Великій Україні»;
    - розділ 2 «Західноукраїнська преса про Голодомор у Радянській Україні»;
    - розділ 3 «Голод 1932–1933 років у сучасних дослідженнях».

Із документами та матеріалами виставки можна також ознайомитися на офіційному веб-сайті архіву в рубриці «Документальні online-виставки» .

Детальніше

 

13.11.2014

13 листопада 2014 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому розглянуто питання:
    1. Про хід виконання планових завдань державного архіву області за 9 місяців 2014 року.
    2. Про проведення контрольної перевірки діяльності архівного відділу Яремчанської міської ради.
    3. Про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад за 9 місяців 2014 року.
    4. Про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Рожнятівської райдержадміністрації.
    5. Про проведення тематичної перевірки діяльності архівного відділу виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

 

05.11.2014

05 листопада 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, з особового складу, актів про вилучення дo знищення документів установ, організацій та підприємств.
    2. Розгляд номенклатур справ, інструкцій з діловодства, положень про експертну комісію та архівні підрозділи архівних відділів.
    3. Розгляд описів справ Городенківського районного комітету ЛКСМУ України (після удосконалення).

 

03.11.2014

Вийшла у світ праця головного спеціаліста відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Андрія Романовича Сміжака «Військові дії на Прикарпатті в період Першої світової війни (1914–1917 рр.)» (Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2014, 182 с.). Видання побудоване як на базі наукових досліджень з обраної тематики, так і на багатому джерельному матеріалі – з урахуванням періодичних видань, мемуарної літератури. У праці також широко використані джерела із історії цього періоду з фондів архіву. Зокрема, опубліковані плакати та оголошення 1914–1918 рр. із «Колекції інформаційних матеріалів для населення» (ф. 626).

image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31.10.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку "96-й річниці ЗУНР присвячується". На офіційному веб-сайті архіву представлено документальну online-виставку матеріалів з історії ЗУНР, які зберігаються у фондах і бібліотеці архіву.

Документальна online-виставка «96-річчю ЗУНР присвячується»

 

30.10.2014

Працівниками Державного архіву Івано-Франківської області була проведена лекція-екскурсія для учнів Української гімназії № 1 Івано-Франківської міської ради – учасників Малої академії наук України. Майбутніх дослідників було ознайомлено з історією, обсягом та змістом документів державного архіву області, «Правилами роботи архівних установ України», «Порядком користування документами Національного архівного фонду України, що належать державі, територіальним громадам».

 

27.10.2014

27 жовтня 2014 року в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку документів «Друга світова війна на теренах України і Прикарпаття», присвячену 70-й річниці визволення України від нацистських загарбників.

Прес-реліз
Тематичний план

 

22.10.2014

Начальник відділу формування Національного архівного фонду, діловодства та науково-технічного опрацювання документів Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак 22 жовтня 2014 року прочитала лекцію на тему «Організація роботи відомчого архіву. Підготовка документів до передачі у держархів» для працівників діловодних служб апарату Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області та його територіальних органів на курсах в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

22.10.2014

Працівниками Державного архіву Івано-Франківської області була проведена лекція-екскурсія для студентів Івано-Франківського аграрного коледжу Львівського національного аграрного університету про джерельну базу і роботу державного архіву області.

 

21.10.2014

Заступник начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловка взяла участь у роботі обласного семінару керівників шкільних музеїв, кімнат, світлиць «Форми дослідження та вивчення історії рідного краю в роботі музеїв навчальних закладів освіти області», який проводив Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. Слухачам була представлена доповідь «Джерела з історії західноукраїнських земель періоду Першої світової війни у фондах Державного архіву Івано-Франківської області».

 

17.10.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Маніпуляція народами», присвячену 70-й річниці депортації етгнічних українців з території Польщі.

Тематичний план

 

14.10.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито книжково-документальну виставку, присвячену Дню Українського козацтва та 72-й річниці створення УПА.

Тематичний план

 

28.09.2014

26 вересня 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області проведено розширене засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних документів постійного зберігання за 1976–1998 роки Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
    2. Розгляд справ особового походження Морозюка В. К.
    3. Розгляд описів справ постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), тривалого (понад 10 років) зберігання та актів про вилучення для знищення документів не внесених до НАФ установ, підприємств та організацій.
    4. Розгляд положень про експертну комісію та архівні підрозділи, інструкції з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

На засіданні ЕПК була присутня Мала Любов Євстахівна – завідуюча канцелярією Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

 

25.09.2014

image

Інформацію про джерела з історії західноукраїнських земель періоду Першої світової війни у фондах Державного архіву Івано-Франківської області представлено на Міжнародній конференції «Перша світова війна в історичній долі народів Центрально-Східної Європи» (25–27 вересня 2014 р., м. Івано-Франківськ –Львів) в рамках обговорення питань секції «Події Першої світової війни через призму історичних джерел».

Детальніше

 

18.09.2014

 У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання Науково-методичної ради з порядком денним:
    1. Про схвалення тематико-експозиційних планів виставок:
        - присвячена Міжнародному Дню людей похилого віку та Дню ветерана;
        - присвячена 72-й річниці створення УПА та Дню Українського козацтва;
        - присвячена 70-й річниці депортації етнічних українців з території Польщі;
        - присвячена 70-й річниці визволення України від фашистських загарбників;
        - «96-й річниці ЗУНР присвячується».
    2. Про розгляд макету статті «Джерела з історії західноукраїнських земель періоду Першої світової війни у документах ДАІФО».
    3. Про розгляд макету видання «Військові дії на території Прикарпаття в період Першої світової війни (1914–1917 рр.)».
    4. Про розгляд звіту роботи НМР за 2014 рік і плану роботи на 2015 рік

 

10.09.2014

 У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку, присвячену 25-річчю створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову».

Тематико-експозиційний план

 

28.08.2014

Колектив Державного архіву Івано-Франківської області вітає директора архіву Гриника Ігоря Івановича з успішним захистом наукової дисертації із спеціальності історія України та присудженням наукового ступеня кандидата історичних наук.

 

21.08.2014

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. Франка презентовано видання документів та матеріалів «Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті» (Т. 1, кн. 1 (1919-1929)). У виданні, здійсненому Науковим центром дослідження українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника та Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України за підтримки Івано-Франківської ОДА та обласної ради опубліковані й надані державним архівом області документи й матеріали про національно-визвольні змагання українців на Прикарпатті в 1919–1929 рр. Загалом упорядники передбачають підготовку трьох томів, які хронологічно охоплюватимуть 1919–1991 рр.

image

«Такі книги – важливі, потрібні, це те, що формує майбутнє українця, – підкреслив заступник голови облдержадміністрації Сергій Адамович. – Презентована книга є тим фундаментом, на якому відстоюємо свою незалежність». Відповідальний редактор видання, доктор історичних наук, професор, директор Інституту історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Микола Кугутяк, презентуючи збірник, зазначив: «Україна найбільше пролила крові своїх героїчних синів і дочок, і продовжує класти жертву на вівтар національної боротьби за незалежність. Приступаючи у 2006 р. до створення видання, хотіли простежити, як це відбувалося протягом століть, починаючи від Західноукраїнської Народної Республіки, героїка якої живить наш народ», – та закликав всіх до співпраці у плані пошуку історичних документів, спільного вивчення минулого українських сіл, містечок, географічних назв.

 Детальніше

 

22.08.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну книжково-документальну виставку «Історія становлення Української держави», присвячену 23-й річниці незалежності України.

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план

 

04.08.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку «Прикарпаття в роки Першої світової війни», присвячену 100-м роковинам початку Першої світової війни 1914–1918 рр. У експозиції виставки представлено цінні документи періоду 1915–1917 рр., а саме: списки могил загиблих воїнів австро-угорської та російської армій на території Прикарпаття, оголошення та звернення магістрату до населення м. Станиславова, відозви, наукові видання та часописи із фондів науково-довідкової бібліотеки архіву, які висвітлюють події Першої світової війни на Прикарпатті та життя населення м. Станиславова за часів війни.

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план

 

02.08.2014

У черговому номері тижневої газети «Вперед» (№ 30 за 01 серпня 2014 р.) опубліковане інтерв’ю з головним спеціалістом відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Андрієм Романовичем Сміжаком «За що помирали і помираємо?». Розмова була присвячена подіям Першої світової війни на Прикарпатті та джерелам із історії цього періоду у фондах архіву.

image image image

Детальніше

 

01.08.2014

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулася зйомка групою компаній «1+1 media» документального фільму про Степана Бандеру. Директор архіву Ігор Іванович Гриник розповів про документи, які зберігаються у фондах держархіву області загалом та про:
    - метричну книгу про народження, одруження та смерть мешканців сіл Старий Угринів та Бережниця, де містяться дані про народження провідника ОУН Степана Бандери;
    - особову справу Степана Бандери, який перебував під слідством у Станіславівській в’язниці з 22 по 24 грудня 1928 року;
    - справу про обвинувачення Степана Бандери, його батька Андрія та інших за організацію в дні святкування 10-ї річниці ЗУНР мітингів, молебнів, присвячених пам'яті загиблих українських вояків та за розповсюдження листівок УВО (заарештованого 20 грудня 1928 р., записник).

 

30.07.2014

30 липня 2014 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому розглянуто питання:
    1. Про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Долинської райдержадміністрації.
    2. Про стан виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, у сфері державної кадрової політики за І півріччя
2014 року.

 

29.07.2014

Документи, афіші та світлини із фондів Державного архіву Івано-Франківської області, експоновані в читальному залі архіву на тематичній виставці «Івано-Франківщина у роки Другої світової війни» (до 70-річчя визволення міста від нацистських загарбників), висвітлено у репортажі Івано-Франківської муніципальної телерадіостанції «Вежа» від 28 липня 2014 року «Як визволяли Станіслав від німецько-фашистської окупації».

Детальніше

 

25.07.2014

25 липня 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) держархіву області з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних документів постійного зберігання за 1971–1989 роки ВАТ «Хутрофірма «Тисмениця».
    2. Про виведення ВАТ «Хутрофірма «Тисмениця» зі списку № 1 (юридичних осіб-джерел формування НАФ, які передають документи до Державного архіву Івано-Франківської області).
    3. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ тривалого (понад 10 років) зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ установ, організацій та підприємств.
    4. Розгляд номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

На засідання експертно-перевірної комісії запрошено представників підприємств, установ та організацій відповідальних за архів.

 

25.07.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 25 липня 2014 року організовано тематичну виставку «Івано-Франківщина у роки Другої світової війни», присвячену 70-річчю визволення міста від нацистських загарбників.

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план

 

18.07.2014

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання Науково-методичної ради з порядком денним:
    1. Про схвалення тематико-експозиційних планів виставок:
        - «Івано-Франківщина в роки Другої світової війни», до 70-річчя від дня визволення міста;
        - «Прикарпаття в роки Першої світової війни», до 100-х роковин початку Першої світової війни 1914–1918 років;
        - «Історія становлення Української держави», до 23-ї річниці проголошення незалежності України;
        - «Рух опору на Прикарпатті», до Дня партизанської слави.

 

27.06.2014

27 червня 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) держархіву області з порядком денним:
    1. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ установ, організацій та підприємств.
    2. Розгляд положень про експертну комісію та архівні підрозділи, інструкції з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

26.06.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області 26 червня 2014 року організовано тематичну виставку «Конституція незалежної України – відлік нового часу».

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план

 

24.06.2014

Постановою президії ЦК профспілки працівників державних установ України № П-14-6 від 27 березня 2014 р. первинна профспілкова організація Державного архіву Івано-Франківської області нагороджена дипломом І ступеня переможця конкурсу Профспілки працівників державних установ України на кращий колективний договір. Профспілкова організація архіву визнана переможцем обласного конкурсу на кращий колективний договір за 2013 рік. Провідний науковий співробітник відділу використання інформації документів державного архіву області Шевчук Оксана Василівна отримала грамоту обкому профспілки працівників держустанов за перемогу у конкурсі творчих робіт серед працівників управлінь та установ облдержадміністрації, який проводився з нагоди Дня державної служби.

 

23.06.2014

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області взяли участь у виставці творчих робіт державних службовців, яка була розгорнута в облдержадміністрації з нагоди Дня державної служби. Роботи архівістів було відзначено грамотою обкому профспілки працівників держустанов.

image image image

Андрій Троценко: Наші держслужбовці – одні з найталановитіших людей області (ФОТО)

 

30.05.2014

30 травня 2014 року проведено розширене засідання експертно-перевірної комісії, з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних документів постійного зберігання за 1981–2002 роки Департаменту економіки Івано-Франківської ОДА.
    2. Розгляд акту про нестачу архівних документів постійного зберігання за 1973–2003 роки Івано-Франківської експедиції «Прикарпатського управління бурових робіт».
    3. Розгляд акту про нестачу архівних документів за 1974-1997 роки Обласної клінічної лікарні м. Івано-Франківська.
    4. Розгляд акту про нестачу документів за 1976-2001 роки Товариства з додатковою відповідальністю «Івано-Франківський хлібокомбінат».
    5. Розгляд акту про нестачу архівних документів постійного зберігання за 1974, 1976–1980, 1981–1984, 1989, 1992, 1996, 1999 роки Державного підприємства «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою».
    6. Розгляд описів справ постійного терміну зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ установ, підприємств, організацій.
    7. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи, інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

На засідання експертно-перевірної комісії запрошено представників підприємств, установ та організацій відповідальних за архів.

 

29.05.2014

29 травня 2014 року проведено засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області на якому розглянуто питання:
    1. Про стан охорони праці у державному архіві області.
    2. Про стан роботи з архівними підрозділами, службами діловодства, ЕК установ – джерел комплектування архівного відділу виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
    3. Про виконання розпорядження облдержадміністрації від 10.12.2012 р. № 893 «Про створення в області мережі трудових архівів».
    4. Про проведення комплексної перевірки діяльності архівного відділу Коломийської райдержадміністрації.
    5. Про виконання нормативних документів Укрдержархіву, облдержадміністрації та стан виконавської дисципліни в роботі з документами.
    6. Про забезпечення взаємодії із засобами масової інформації та супровід веб-сайту держархіву області.
    7. Про забезпечення пожежної безпеки в державному архіві області на літній період 2014 року.

 

22.05.2014

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання Науково-методичної ради з порядком денним:
    1. Про доопрацьований макет видання «Пошукова і дослідницька робота в архівах (на прикладі організації роботи в Державному архіві Івано-Франківської області)».
    2. Про схвалення тематико-експозиційних планів виставок:
        - присвячена 28-й річниці Чорнобильської катастрофи;
        - «Їх подвиг безсмертний, їх слава невмируща», присвячена 69-й річниці Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років;
        - «Конституція незалежності України – відлік нового часу», присвячена 18-й річниці Конституції України.

 

08.05.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Їх подвиг безсмертний, їх слава невмируща», присвячену 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Прес-реліз
План-проспект виставки

 

25.04.2014

25 квітня 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних документів за 1976–2002 роки Обласної психоневрологічної клінічної лікарні.
    2. Розгляд акту про нестачу документів за 1971–1995 роки Івано-Франківського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.
    3. Розгляд описів справ постійного терміну зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ підприємств, установ, організацій.
    4. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
    5. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

На засідання експертно-перевірної комісії було запрошено представників Обласної психоневрологічної клінічної лікарні та Івано-Франківського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості.

 

25.04.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку, присвячену 28-й річниці Чорнобильської катастрофи.

Прес-реліз
План-проспект виставки

 

24.04.2014

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Складання номенклатури справ, упорядкування та зберігання бухгалтерських документів» для бухгалтерів сільських, селищних рад та управлінь обласної державної адміністрації на курсах у Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

22.04.2014

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання Науково-методичної ради з порядком денним:
    1. Про доопрацьований макет видання «Пошукова і дослідницька робота в архівах (на прикладі організації роботи в Державному архіві Івано-Франківської області)».
    2. Про схвалення тематико-експозиційних планів виставок, присвячених:
        - 28-й річниці Чорнобильської катастрофи;
        - 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 рр. –
«Їх подвиг безсмертний, їх слава невмируща»;
        - 18-й річниці Конституції України – «Конституція незалежної України – відлік нового часу».

 

21.04.2014

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Підготовка документів до передачі на державне зберігання. Організація роботи відомчого архіву» для спеціалістів з питань звернень громадян, діловодів виконавчих комітетів апаратів райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міського, обласного і районного значенняна курсах у Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

28.03.2014

28 березня 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) держархіву області з порядком денним:
    1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ установ, організацій та підприємств.
    2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
    3. Про розгляд інструкції з діловодства, номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

21.03.2014

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Підготовка документів до передачі на державне зберігання. Організація роботи відомчого архіву» для спеціалістів з питань звернень громадян, діловодів виконавчих комітетів апаратів райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад міського, обласного і районного значенняна курсах у Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

07.03.2014

 У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Прийми, Тарасе, наш уклін і шану», присвячену 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план

 

28.02.2014

28 лютого 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) держархіву області з порядком денним:
    1. Розгляд акту про нестачу архівних документів Івано-Франківської обласної санітарно-епідеміологічної станції (запрошено представника ліквідаційної комісії).
    2. Розгляд акту про нестачу документів за 1971–2007 рр. філії «Карпатвибухпром» Державного підприємства «Наукове виробниче об’єднання» «Павлоградський хімічний завод» (запрошено представника підприємства).
    3. Розгляд описів справ постійного терміну зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
    4. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій, підприємств.
    5. Розгляд номенклатур справ та інструкцій з діловодства установ, організацій та підприємств.

 

20.02.2014

20 лютого 2014 року відбулось розширене засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області за участю заступника голови-керівника апарату облдержадміністрації Криницького О. М., голови обкому профспілки працівників держустанов Гушпіт Н. Н.

З доповіддю "Актуальні питання діяльності архівних установ області на 2014 рік" виступив директор держархіву області Гриник І. І. Заступник директора держархіву Білінчук Д. В. доповів про підсумки роботи архівних установ області за 2013 рік.

На колегії також розглянуто питання про стан фінансової дисципліни в державному архіві області та про хід виконання робіт по підготовці другого тому Путівника "Державний архів Івано-Франківської області. Т. 2".

Голова обкому профспілки працівників держустанов Гушпіт Н. Н. запропонувала провести у 2014 році спільно з державним архівом області огляд-конкурс на краще забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду України та їх державний облік в архівних відділах райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення із врученням переможцям конкурсу грошових премій на підсумковій колегії архівних установ області у 2015 році.

З усіх питань які розглядались на колегії прийнято узгоджені рішення.

 

19.02.2014

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Упорядкування та зберігання бухгалтерських документів в органах місцевого самоврядування» для головних бухгалтерів сільських і селищних рад на курсах у Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій

 

14.02.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Незагоєна рана Афгану», присвячену Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план

 

11.02.2014

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Документування управлінської діяльності. Підготовка документів до передачі на державне зберігання» для секретарів сільських і селищних рад на курсах у Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.

 

31.01.2014

31 січня 2014 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) держархіву області з порядком денним:
    1. Звіт про роботу ЕПК за 2013 р.
    2. Розгляд плану роботи ЕПК на 2014 рік.
    3. Розгляд описів справ постійного терміну зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ установ, організацій та підприємств.
    4. Розгляд номенклатур справ, інструкцій з діловодства установ, організацій та підприємств.

 

29.01.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Пам’яті героїв Крут», присвячену 96-й річниці бою під Крутами.

Тематико-експозиційний план

 

27.01.2014

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку «Голокост євреїв Прикарпаття – складова етнодемографічної катастрофи Галичини», присвячену Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту в Україні.

Тематико-експозиційний план

 

22.01.2014

У читальному залі Державного  архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку «День Соборності України: відродження нації», присвячену 95-й річниці проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР.

Прес-реліз
Тематико-експозиційний план

 

16.01.2014

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання Науково-методичної ради з порядком денним:

  1. Про схвалення тематико-експозиційних планів виставок:
    - «День Соборності України: відродження нації», присвячена 95-й річниціпроголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР;
    - «Голокост євреїв Прикарпаття - складова етнодемографічної катастрофи Галичини», присвячена Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту Україні;
    - «Не забуде Україна синів», присвячена 96-й річниці у бою під Крутами;
    - «Незагоєна рана Афгану», присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан;
    - «Прийми, Тарасе, наш уклін і шану», присвячена 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

 

10.01.2014

На сайті Інтернет-видання «Правда.if.ua – Новини Івано-Франківськ» опубліковано інтерв’ю з директором Державного архіву Івано-Франківської області Ігорем Івановичем Гриником про джерельну базу, функції та завдання архівних установ області.

Детальніше


 
Loading