Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіАрхів новин за 2013 рік

27.12.2013

27 грудня 2013 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) держархіву області з порядком денним:
    1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ установ, організацій та підприємств.
    2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
    3. Про розгляд інструкції з діловодства, номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

27.12.2013

27 грудня 2013 р. в архіві проведено засідання колегії, на якому розглянуто питання: про затвердження плану розвитку архівної справи в області на 2014 рік; про виконання плану роботи колегії за 2013 рік та затвердження плану роботи колегії Державного архіву Івано-Франківської області на 2014 рік; контроль за виконанням рішень колегії Державного архіву Івано-Франківської області за 2013 рік.

 

09.12.2013

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання Науково-методичної ради з порядком денним:
    1. Про розглад макету методичного посібника «Пошукова і дослідницька робота в архівах».
    2. Про схвалення тематико-експозиційних плану виставки, присвяченої Дню працівника архівних установ.
    3. Про розглад структури плану-звіту роботи Державного архіву Івано-Франківської області.
    4. Про розгляд звіту роботи Науково-методичної ради на 2013 рік та плану роботи на 2014 рік.

 

29.11.2013

29 листопада 2013 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд актів про нестачу архівних документів наступних установ:
    ПАТ «Івано-Франківський м’ясокомбінат »;
    ПАТ «Івано-Франківський завод «Промприлад »;
    Департамент фінансів Івано-Франківської ОДА;
    Управління спорту департаменту освіти, науки, молоді та спорту;
    Дочірнє підприємство «Івано-Франківський облавтодор» (запрошено представників вище вказаних установ)
2. Розгляд описів справ постійного терміну зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, номенклатур справ, інструкцій з діловодства установ, організацій та підприємств.

 

07.11.2013

У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин, на базі Державного архіву Івано-Франківської області було проведено засідання круглого столу на тему: «Документи національних меншин у фондах Державного архіву Івано-Франківської області». Засідання відбулося при головуванні заступника голови - керівника апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації О. М. Криницького, за участю голів Російської общини Івано-Франківської області – О. М. Волкова, Товариства польської культури ім. Ф. Карпінського – В. Б. Рідош,  обласного Угорського національно-культурного товариства «Балатон» – Ю. Г. Матея, Польського культурно-освітнього товариства імені Адама Міцкевича – Ю. Г. Зоріна, Івано-Франківського товариства польської культури «Приязнь» – Л.-С. Й. Кубіцької, заступника директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю – начальника управління інформаційної діяльності облдержадміністрації Я. В. Угринюк, заступника начальника управління культури, національностей та релігій Т. М. Лапки, представників преси і телебачення. Директор державного архіву області І. І. Гриник детально ознайомив присутніх із джерельною базою архіву загалом та документами з історії національних меншин зокрема. Для всіх учасників круглого столу була проведена екскурсія в архівосховища.

Прес-реліз

 

01.11.2013

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області на чолі із заступником директора - головним зберігачем фондів Б. Й. Нижником взяли участь в урочистостях, які проходили в Івано-Франківську з нагоди 95-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки.

Докладніше

 

31.10.2013

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області прийняли активну участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Західно-Українська Народна Республіка. До 95-річчя утворення», яка 31 жовтня відбулася в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Директор державного архіву області запропонував доповідь «Громадсько-політична і дипломатична діяльність Василя Панейка в роки лихоліть Першої світової (1914–1918) та українсько-польської (1918–1919) воєн». Заступник начальника відділу використання інформації документів Л. М. Соловка у співавторстві з професором О. С. Жерноклеєвим  для  секції «Західно-Українська Народна Республіка в джерелах, історіографії, в культурно-духовному житті та історичній пам'яті» підготували інформацію «Джерела з історії ЗУНР у фондах Державного архіву Івано-Франківської області».

На конференції відбулася презентація збірника із серії документальних видань, здійснених Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника та Державним архівом Івано-Франківської області (укладачі: О Ю. Карпенко, К. П. Мицан):
         Західно-Українська Народна Республіка. 1918–1923. Документи і матеріали: у 5 т., 8 кн. / Керівник роботи і відповід. ред. О. Карпенко. – Івано-Франківськ, 2001–2013.

 

30.10.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 31 жовтня 2013 року організована тематична виставка, присвячена 95-й річниці утворення Західно-Української Народної Республіки.

В експозиції виставки представлені унікальні видання з фондів та науково-довідкової бібліотеки архіву:
    - «Збірник законів, розпорядків та обіжників проголошених державним Секретарятом Зах. Укр. Нар. Република» (1918), який включає «Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії» від 13.10.1918 р.;
    - «Вісник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республіки» (1919), в якому опублікована «Ухвала Української Національної Ради з дня 3 січня 1919 р. про злуку Західно-Української Народної Републики з Українською Народною Республікою»;
    - оголошення, плакати з колекції інформаційних матеріалів для населення;
    - преса періоду ЗУНР із фондів науково-довідкової бібліотеки архіву;
    - документи про антиукраїнські репресії  органів польської окупаційної влади;
    - збірник «Західно-Українська Народна Республіка. 1918–1923. Документи і матеріали», із серії документальних видань, здійснених Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника та Державним архівом Івано-Франківської області.

Прес-реліз
Документальна online-виставка «95-річчю ЗУНР присвячується»
Тематико-експозиційний план

 

30.10.2013

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання колегії  з порядком денним:
         1. Про підсумки роботи Державного архіву Івано-Франківської області за 9 місяців 2013 року.
         2. Про підсумки роботи архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад за 9 місяців 2013 року.
         3. Про стан протидії корупції в Державному архіві Івано-Франківської області.

За результатами роботи колегії прийняті рішення.

 

29.10.2013

Директор Державного архіву Івано-Франківської області І. І. Гриник прийняв участь у нараді з архівування документів громадських організацій та партій, яка проходила в Івано-Франківській обласній державній адміністрації при головуванні заступника голови – керівника апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації О. М. Криницького. Директор державного архіву області запропонував  шляхи вирішення питання впорядкування історичних матеріалів та документів громадсько-політичних організацій періоду незалежності України.

Докладніше

 

28.10.2013

28 жовтня 2013 року в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну  виставку документів, присвячену 69-й річниці визволення України від фашистських загарбників.

 

24.10.2013

Нещодавно побачила світ ґрунтовна праця головного спеціаліста відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Андрія Романовича Сміжака «Літопис народної школи в Ямниці (1832–1939 рр.)». Праця побудована на широкій джерельній базі. У списку використаної літератури та джерел 88 позицій займають документи Державного архіву Івано-Франківської області. Зокрема, з фондів Станіславського шкільного інспекторату, Станіславської повітової шкільної ради, Станіславського окружного Товариства сприяння розбудові початкових шкіл.

 

17.10.2013

У обласній газеті «Галичина» за 17 жовтня 2013 р. вийшла друком стаття головного спеціаліста відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Андрія Романовича Сміжака «В Ямниці відкрили пам'ятник січовому стрільцю Дмитрові Катамаю». Усім гостям свята на пам'ять вручили видання А. Р. Сміжака «Четар УСС Дмитро Катамай (1887–1935)».

 

15.10.2013

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання Науково-методичної ради з порядком денним:
    1. Про обговорення проекту Примірної інструкції «Облік документів у державних архівах України».
    2. Про схвалення тематико-експозиційних планів виставок, присвячених 95-річчю ЗУНР та 80-й річниці Голодомору 1932–1933 рр.

 

14.10.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку документів, присвячену Дню українського козацтва та річниці створення УПА.

План-проспект виставки

 

10.10.2013

Нещодавно вийшло у світ видання «Четар УСС Дмитро Катамай (1887–1935)». Автором видання є головний спеціаліст відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Андрій Романович Сміжак. Праця розповідає про життя та діяльність уродженця Ямниці, четаря УСС, журналіста, публіциста, редактора і громадського діяча Дмитра Теодоровича Катамая. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться краєзнавством та історією України.

 

01.10.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку документів, присвячену Дню людей похилого віку та Дню ветерана.

План-проспект виставки

 

30.09.2013

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання колегії  з порядком денним:
       1.  Про стан виконавської дисципліни в   роботі з  документами у Державному архіві Івано-Франківської області.
       2.  Про функціональне наповнення веб-сайту Державного архіву Івано-Франківської області.
       3.  Про підготовку архівних установ області до роботи в осінньо-зимовий період на 2013-2014.

Заступник директора - головний зберігач фондів Б. Й. Нижник доповів про підготовку архівних установ області до роботи в осінньо-зимовий період.

Заступник начальника відділу використання інформації документів Л. М. Соловка виступила із інформацією про функціональне наповнення офіційного веб-сайту Державного архіву Івано-Франківської області в 2013 році.

За результатами роботи колегії прийняті рішення.

 

20.09.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Рух Опору на Прикарпатті», присвячену Дню партизанської слави.

План-проспект виставки

 

11.09.2013

Вийшов  у світ черговий том збірника «Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті. Документи і матеріали» (том 1, книга 1 (1919–1929), Івано-Франківськ: КПФ «Лік», 2012), членом редакційної колегії якого є директор Державного архіву Івано-Франківської області І. І. Гриник.

У виданні, здійсненому Науковим центром дослідження українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України, за підтримки Івано-Франківської ОДА та обласної ради, опубліковані надані державним архівом області численні документи й матеріали, які висвітлюють боротьбу українців Станіславщини за національне визвольне й українську державність в умовах польської окупації краю.

 

10.09.2013

У № 4 (286) за 2013 рік фахового продовжуваного видання «Архіви України» опублікована стаття директора Державного архіву Івано-Франківської області Гриника І. І. «Дипломатична діяльність Василя Панейка на Паризькій мирній конференції».

 

29.08.2013

Вийшов у світ черговий номер спецвипуску газети «Вперед» – квартальник «Ямниця» №2 (16) за серпень 2013 р. У випуску вміщено статті головного спеціаліста відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату держархіву області Андрія Сміжака, які підготовлені за документами архіву: «Бувайте здорові, їду до Канади» (про другу хвилю еміграції його земляків із Ямниці), «Кирило Ткачук – довголітній директор та вчитель Ямницької школи».

 

27.08.2013

 

У Державному архіві Івано-Франківської області проведено засідання колегії  з порядком денним:
    1. Про забезпечення взаємодії держархіву області із засобами масової інформації.
    2. Про роботу експертно-перевірної комісії держархіву області.

По першому питанню із доповіддю «Про забезпечення взаємодії Державного архіву Івано-Франківської області із засобами масової інформації в 2013 році» виступила заступник начальника відділу використання інформації документів Л. М. Соловка.

Секретар експертно-перевірної комісії держархіву області С. Й. Друк-Кудрич у доповіді «Про роботу експертно-перевірної комісії держархіву області» висвітлила роботу цього колегіального органу.

За результатами роботи колегії прийняті рішення.

 

 

23.08.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку, присвячену 22-й річниці незалежності України «Історія становлення української державності».

План-проспект виставки

 

22.08.2013

У четвер, 22 серпня 2013 року, з метою відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України, Головним управлінням юстиції спільно з Управлінням Державної пенітенціарної служби України та Державним архівом області буде проведено інформаційно-пізнавальну годину для громадян, які знаходяться в Івано-Франківському СІЗО.
Під час зустрічі, краєзнавцями Івано-Франківщини проаналізуються історичні етапи розвитку українського прапора та становлення української державності.
В ході зазначеного роз'яснювально-просвітницького заходу учасники зустрічі матимуть змогу ознайомитись з раритетними архівними документами етапів державотворення, які зберігаються в Державному архіві Івано-Франківської області.

29.07.2013

Нещодавно фонди науково-довідкової бібліотеки Державного архіву Івано-Франківської області суттєво поповнилися численними виданнями – це більше п'ятдесяти примірників сучасних книг із всесвітньої історії, історії України, і зокрема Буковини, Прикарпаття та Коломийщини (із серій «Коломийська бібліотека» та «Енциклопедія Коломийщини»), збірники документів «Головна Руська Рада (1848–1851): протоколи засідань і книга кореспонденції» (Львів, 2002), презентаційні видання «Українські січові стрільці – лицарі рідного краю», «Українське мистецтво у старій листівці» та ін.
Видання подарував архіву професор кафедри політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Університету імені Яна Кохановського у Кельцах (Республіка Польща), доктор політичних наук, доктор філософії, член Національної спілки краєзнавців України, Наукового товариства імені Шевченка, академік Академії наук вищої школи України – Іван Сергійович Монолатій.
Це вже не перший такого роду подарунок бібліотеці архіву, за що керівництво та колектив архіву висловлює меценату щиру подяку.

 

26.06.2013

26 червня 2013 року відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області, за участю начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення. На колегії розглянуто хід виконання плану заходів щодо усунення недоліків у діяльності архівних установ області (виявлених за результатами комплексної перевірки комісією Державної архівної служби України у травні 2012 року), хід виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 10.12.2012 № 893 «Про створення в області мережі трудових архівів»; ознайомлено працівників архівних установ області з Правилами роботи архівних установ України (затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 08.04.2013 № 656/5 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 10.04.2013 № 584/23116).
Відзначено, що архівними установами області проведено значну роботу щодо усунення недоліків виявлених у ході комплексної перевірки. Зокрема, усунуто недоліки в роботі при складанні форм планово-звітної документації, поліпшено роботу усіх дорадчих органів (колегії, експертно-перевірної комісії, науково-методичної ради), приведено у відповідність до встановлених вимог структуру державного архіву області, удосконалено списки № 1 і № 2- установ-джерел формування Національного архівного фонду, проведено 28 комплексних, 8 тематичних перевірянь установ, підприємств, організацій області та інше.
Щодо утворення в області мережі трудових архівів, наголошено, що необхідно активізувати цей напрям роботи. Доручено заступнику директора держархіву області та начальникам архівних відділів райдержадміністрацій і міських рад міст обласного значення вжити додаткових заходів щодо утворення трудових архівів у населених пунктах області, про що підготувати узагальнену інформацію до 25.12.2013 року.
За підсумками роботи колегії прийнято рішення.

 

25.06.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Конституція незалежної України – відлік нового часу», присвячену 17-й річниці Конституції України.

План-проспект виставки

 

21.06.2013

У газеті «Вперед» за 21 червня 2013 р. вийшла друком стаття головного спеціаліста відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Андрія Романовича Сміжака «Битва під Ранковою горою» про кровопролитний бій часів Першої світової війни в районі сіл Угринів – Ямниця.

 

18.06.2013

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання Науково-методичної ради, на якому було розглянуто макет «Альбому зразків оформлення відповідей на звернення і тематичні запити юридичних та фізичних осіб».

 

08.06.2013

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області зайняли призові місця у VII спартакіаді обласної державної адміністрації за участю збірних команд працівників структурних підрозділів облдержадміністрації, яка проходила у м. Івано-Франківську 8 червня 2013 року:
    - Андрій Романович Сміжак, головний спеціаліст відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату – І місце у змаганнях із дартсу;
    - Іваницька Ірина Василівна, начальник відділу науково-технічного опрацювання та впорядкування документів – І місце у змаганнях з шахів.
Вітаємо переможців!

 

05.06.2013

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію «Порядок оформлення та зберігання архівних документів» на нараді-семінарі з керівниками загальних відділів апаратів райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, яка проходила в Івано-Франківській обласній державній адміністрації.

 

31.05.2013

31 травня 2013 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.
2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Про розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.
4. Про розгляд актів про вилучення з Національного архівного фонду архівного відділу виконавчого комітету Болехівської міської ради.

 

30.05.2013

У обласній газеті «Галичина» за 30 травня 2013 р. вийшла друком стаття головного спеціаліста відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Андрія Романовича Сміжака «Рідна школа» в Станиславові».

 

19.05.2013

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області взяли участь у жалобних заходах до Дня пам´яті жертв політичних репресій, які проходили на місці масових поховань у Дем´яновому лазі.

 

18.05.2013

На виконання розпорядження облдержадміністрації від 16 травня 2013 року № 342 «Про відзначення в області Дня пам´яті жертв політичних репресій» у читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організована тематична виставка архівних документів про національно-визвольний рух українців та політичні репресії 1940-х років.

План-проспект виставки

 

09.05.2013

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області взяли участь у масових заходах, які проходили у м. Івано-Франківську на відзначення
68-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

 

07.05.2013

Тематична виставка «Їх подвиг безсмертний, їх слава невмируща», відкрита в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області, присвячена 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років.

План-проспект виставки

 

 

25.04.2013

26 квітня 2013 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.
2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Про розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

25.04.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку, присвячену 27-й річниці Чорнобильської катастрофи.

План-проспект виставки

 

25.04.2013

У Державному архіві області проведено засідання колегії, на якому розглянуто питання «Про стан охорони праці у Державному архіві Івано-Франківської області». На колегії виступив заступник директора – головний зберігач фондів Б. Й. Нижник із доповіддю ««Про здійснення заходів щодо охорони праці в Державному архіві Івано-Франківської області» та голова первинної профспілкової організації держархіву області А.В.Горошко, яка зупинилася на питаннях умов праці працівників установи.

 

 

23.04.2013

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Впорядкування та зберігання бухгалтерських документів в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування» на курсах підвищення кваліфікації в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 

20.04.2013

Нещодавно у світ вийшли праці молодого науковця, дослідника, краєзнавця, який на даний час працює головним спеціалістом відділу забезпечення збереженості документів, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області, Андрія Романовича Сміжака – «Ямниця в період Першої світової війни» (1914–1917 рр.)» та «Генерал-хорунжий Армії УНР Володимир Сікевич». Автор також плідно працює над дослідженнями історії відомих родин рідного села Ямниця.

 

18.04.2013

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання Науково-методичної ради, на якому було розглянуто макет посібника «Методичні рекомендації про порядок наведення генеалогічних, фактологічних, біографічних, майнових запитів та оформлення звернень МЗС України, установ, організацій та громадян  іноземних держав».

 

11.04.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку, присвячену Міжнародному дню визволення в'язнів нацистських концтаборів.

План-проспект виставки

 

29.03.2013

29 березня 2013 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.
2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Про розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

12.03.2013

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Впорядкування та зберігання бухгалтерських документів в органах місцевого самоврядування» на курсах підвищення кваліфікації головних бухгалтерів, спеціалістів з бухгалтерського обліку виконавчих комітетів сільських та селищних рад, які проходили в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 

07.03.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Прийми, Тарасе, наш уклін і шану», присвячену 199-й річниці з дня народження Т. Г. Шевченка.

План-проспект виставки

 

06.03.2013

6 березня 2013 року у читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області за участю заступника директора департаменту діловодства, формування, зберігання та обліку документів НАФ Укрдержархіву, начальника відділу зберігання та обліку документів НАФ Лесі Анатоліївни Кисельової, начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення, відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області, На колегії було підведено підсумки роботи архівних установ області за 2012 рік, визначено їх завдання на 2013 р. розглянуто стан, проблеми та перспективи розвитку архівної справи в області. За підсумками роботи колегії прийнято рішення.

Прес-реліз
Програма колегії
Рішення колегії

 

27–28.02.2013

Директор Державного архіву Івано-Франківської області І. І. Гриник взяв участь у роботі розширеного засідання колегії Укрдержархіву, яке відбулося 27–28 лютого 2013 року в м. Києві, за участю керівників державних архівних установ України та регіональних центрів СФД.

Програма
Прес-реліз

 

22.02.2013

22 лютого 2013 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.
2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Про розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

21.02.2013

До Міжнародного дня мови у Івано-Франківському обласному музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери відкрито тематичну виставку «Функціонування української мови в шкільництві та періодиці у XVIII–XX ст.».

На виставці широко представлені видання з фондів науково-довідкової бібліотеки Державного архіву Івано-Франківської області – часописи «Учитель» (1892), «Літературно-науковий вісник» (1898), «Молода Україна» (1900), «Наша школа» (1909), «Відгуки» (1913), «Записки Наукового товариства імені Шевченка» (1927), «Нові шляхи» (1931). «Рідна школа» (1927, 1932–1935), а також праця д-ра Івана Огієнка «Сучасна українська літературна мова».

 

15.02.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Незагоєна рана Афгану», присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 24-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

План-проспект виставки

 

13.02.2013

Начальник відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Івано-Франківської області М. В. Григорак прочитала лекцію на тему «Підготовка документів до передачі на державне зберігання. Організація роботи відомчого архіву» на курсах підвищення кваліфікації керівників загальних відділів виконавчих апаратів районних рад, виконавчих комітетів міських рад, міст обласного значення, які проходили в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

 

 

29.01.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області 29–30 січня 2013 року організовано тематичну виставку «Не забуде Україна синів», присвячену 95-й річниці бою під Крутами.

План-проспект виставки

 

28.01.2013

У Державному архіві області проведено засідання колегії, на якому розглянуто питання «Про хід виконання рішення колегії Державного архіву Івано-Франківської області від 26.06.2012 №3 «Про результати комплексної перевірки Державною архівною службою України діяльності держархіву області та затвердження плану заходів щодо усунення порушень і недоліків виявлених у ході перевірки».

 

25.01.2013

25 січня 2013 року року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.
2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Про розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.
4. Про роботу ЕПК .за 2012 рік.

 

25.01.2013

На відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, у читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Голокост євреїв Прикарпаття – складова етнодемографічної катастрофи Галичини». В експозиції виставки представлені: документи Надзвичайної державної комісії з розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників, фотографії розкопок на місцях поховань жертв геноциду, розпорядження і преса періоду німецької окупації та інші матеріали з даної тематики, які зберігаються у фондах держархіву області.

План-проспект виставки

 

22.01.2013

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання Науково-методичної ради, на якому було повторно розглянуто доопрацьований макет видання «Державний архів Івано-Франківської області: Анотований  реєстр описів фондів. – Т. 1: Фонди періоду до 1939 року», звіт про роботу Науково-методичної ради за 2012 рік та план роботи на 2013 рік.

 

22.01.2013

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організована тематична виставка «День Соборності: відродження нації», присвячена Дню Соборності та Свободи України.

У експозиції виставки будуть представлені унікальні видання з фондів науково-довідкової бібліотеки архіву: «Збірник законів, розпорядків та обіжників проголошених державним Секретарятом Зах. Укр. Нар. Републики» (1918), який включає «Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії» від 13.10.1918 р.; «Вісник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республики» (1919), в якому опублікована «Ухвала Української Національної Ради з дня 3 січня 1919 р. про злуку Західно-Української Народної Републики з Українською Народною Республікою»; збірник «Західно-Українська Народна Республіка. 1918–1923. Документи і матеріали», співупорядником якого є колишній директор архіву Катерина Петрівна Мицан.

Прес-реліз
План-проспект виставки

 

22.01.2013

В ефірі Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії прозвучала передача «День Соборності: відродження нації, – у документах» за участю головного редактора відділу національно-патріотичного виховання та соціально-правових програм Л. Б. Крайньої та заступника начальника відділу використання інформації документів державного архіву області Л. М. Соловки. У передачі висвітлено джерельну базу архіву періоду ЗУНР.

Послухати:

 


 
Loading