Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіАрхів новин 2012

28.12.2012

28 грудня 2012 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.
2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Про розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.
4. Про розгляд списку № 1 архівних відділів районних державних адміністрацій та міських рад.
5. Про внесення до списку № 1 юридичних осіб-джерел формування НАФ нових установ, у яких відкладаються документи НАФ.
6. Про надання методичної допомоги у розробленні номенклатур справ відповідно до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій із зазначенням термінів зберігання документів, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 року № 578/5.

 

25.12.2012

В приміщенні Державного архіву Івано-Франківської області відбулися урочисті заходи з нагоди професійного свята – Дня працівників архівних установ.

В урочистостях взяли участь заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Струтинський Р. Й., голова обкому профспілки працівників держустанов Гушпіт Н. Н., директор держархіву області Гриник І. І., працівники архівної галузі області та ветерани-архівісти краю.

Кращим працівникам архівних установ Прикарпаття вручено грамоти голів обласної державної адміністрації та обласної ради, грамоти та подяки директора державного архіву області.

 

19.12.2012

У Державному архіві області проведено засідання колегії з порядком денним:
1. Про підсумки комплексної перевірки стану роботи архівного відділу Яремчанської міської ради.
2. Про стан виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері державної кадрової політики за 2012 рік.
3. Про виконання плану-звіту роботи колегії Державного архіву Івано-Франківської області  за 2012 рік та план роботи колегії на 2013 рік.

 

10.12.2012

З метою централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб на території області, що не належать до Національного архівного фонду, але є необхідними для соціального захисту громадян, прийнято розпорядження Івано-Франківської обласної адміністрації від 10 грудня 2012 року № 893 "Про створення в області мережі трудових архівів".

 

07.12.2012

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області пройшли курс підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання та протидії проявам корупції, який проводили Національне агентство України з питань державної служби та кафедра державного управління та місцевого самоврядування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

 

03.12.2012

3 грудня 2012 року в читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку до 290-річчя від дня народження письменника, поета, філософа, педагога – Григорія Савича Сковороди (1722–1794).
План-проспект виставки

 

28.11.2012

28 листопада 2012 року відбулося засідання колегії Державного архіву Івано-Франківської області із порядком денним:
1. Про підсумки комплексної перевірки стану роботи архівного відділу Рогатинської райдержадміністрації.
2. Про стан роботи із зверненнями громадян у державному архіві області.

На колегії розглянуто стан реалізації архівним відділом Рогатинської райдержадміністрації державної політики у сфері архівної справи і діловодства на території Рогатинського району і прийнято рішення щодо зміцнення матеріально-технічної бази архівного відділу, усунення виявлених недоліків у роботі та проведення в IV кварталі 2013 року контрольної перевірки з питань виконання рішення колегії.

Питання роботи зі зверненнями громадян постійно перебуває на контролі керівництва Державного архіву області. За період з 1 січня по 15 листопада 2012 року до держархіву області, зокрема, надійшло 1762 соціально-правових запити, а також 145 тематичних, 156 генеалогічних і 388 запитів за актами цивільного стану. Всі запити виконуються вчасно, без порушення термінів. Рішення колегії спрямоване на покращення роботи архіву в цьому напрямку.

 

26.11.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання Науково-методичної ради, на якому було розглянуто макет видання «Державний архів Івано-Франківської області: Анотований реєстр описів фондів. – Т. 1: Фонди періоду до 1939 року».

 

24.11.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області 23–24 листопада 2012  року організовано тематичну виставку "Ми звинувачуємо: Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу".
План-проспект виставки

 

23.11.2012

На дев'ятнадцятій сесії Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання, яка відбулася 23 листопада 2012 р., затверджено "Регіональну цільову програму забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду в Державному архіві Івано-Франківської області на 2013-2015 рр."

 

01.11.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Листопадовий зрив», присвячену 94-й річниці ЗУНР.
План-проспект виставки

 

31.10.2012

У Державному архіві області проведено засідання колегії з порядком денним:
1. Про виконання завдань передбачених Програмою здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів НАФ та уточнення списку справ, що знаходяться в розшуку.
2. Про стан підготовки держархіву області до роботи в осінньо-зимовий період.
3. Про організацію роботи із науково-технічного опрацювання документів НАФ у держархіві області.

 

30.10.2012

30 листопада 2012 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Про розгляд описів справ постійного зберігання, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ.
2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Про розгляд номенклатур справ установ, організацій та підприємств.
4. Про розгляд списку № 1 архівних відділів районних державних адміністрацій та міських рад.

 

29.10.2012

В Державному архіві Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Маніпуляція народами», присвячену 65-й річниці депортації українців Польщі, згідно Угоди між урядом УРСР і Польським Комітетом Національного визволення від 09.09.1944 р.
План-проспект виставки

 

26.10.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, актів про нестачу архівних документів та історичних довідок.
2. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

15–26.10.2012

15-26 жовтня 2012 року в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України проходило навчання керівників структурних підрозділів Укрдержархіву, директорів державних архівів у АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, в якому взяв участь директор Держархіву Івано-Франківської області І. І. Гриник.

 

23.10.2012

Директор Держархіву Івано-Франківської області І. І. Гриник взяв участь у роботі Всеукраїнського семінару з питань створення розгалуженої мережі трудових архівів, який проходив 23 жовтня 2012 року в м. Житомир.
Програма
Фоторепортаж

 

19.10.2012

Заступник начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловка взяла участь у роботі ІІ звітно-виборної конференції обласної організації Національної спілки краєзнавців України та обрана до складу постійної комісії з історичного краєзнавства.

 

17.10.2012

Із доповіддю "Використання архівних документів у вивченні та дослідженні національно-визвольного руху на теренах нашого краю" на обласному семінарі керівників шкільних музеїв, кімнат, світлиць "Шкільний музей – осередок навчально-виховного процесу, важливий засіб формування національної свідомості української молоді", який проходив 17 жовтня в м. Івано-Франківську в приміщенні Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, виступила заступник  начальника  відділу  використання  інформації  документів     Л. М. Соловка.

14.10.2012

У рамках відзначення 70-річчя УПА в Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка організована одноденна експозиція, на якій представлені копії документів Державного архіву Івано-Франківської області з історії визвольних змагань українського народу.
Перелік документів на виставку

 

11.10.2012

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області взяли участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції, присвяченої 70-річчю створення УПА "Українська повстанська армія – феномен вітчизняної і світової історії ХХ століття".

 

10.10.2012

Документи Державного архіву Івано-Франківської області з історії ОУН і УПА представлені на виставці "УПА – армія безсмертних", організованій спільно з Івано-Франківським обласним музеєм визвольних змагань імені Степана Бандери.

Перелік документів ДАІФО, наданих для експонування на виставці до 70-річчя УПА

 

05.10.2012

Директор Державного архіву Івано-Франківської області Ігор Іванович Гриник взяв участь у роботі ХІІ Міжнародної конференції країн Центральної та Східної Європи з циклу "Colloquia Jerzy Skowronek dedicta" , яка проходила 4-5 жовтня 2012 року у м. Варшава та виступив з доповіддю "Використання документів створених репресивними органами: потреби і очікування".

 

01.10.2012

У державному архіві Івано-Франківської області організовано тематичну виставку, присвячену Міжнародному Дню громадян похилого віку та Дню ветерана.
План-проспект виставки

 

28.09.2012

У Державному архіві області проведено засідання колегії, на якому розглянуто  питання   «Про співпрацю Державного архіву Івано-Франківської області із засобами масової інформації за 9 місяців 2012 року».

 

28.09.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
2. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

24.09.2012

У читальному залі Державного архіву області організовано тематичну виставку, присвячену 140-й річниці від дня народження Соломії Крушельницької – оперної та камерної співачки, педагога.

 

19.09.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку, присвячену Дню партизанської слави та 71-ій річниці початку партизанського руху в Україні у період Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років.
План-проспект виставки

 

17.09.2012

Вийшов у світ черговий номер "Вісника Прикарпатського університету" із серії "Історія", в якому опублікована стаття директора Державного архіву Івано-Франківської області Ігоря Івановича Гриника "Основні напрями громадсько-політичної діяльності Василя Панейка в 1914–1918 рр."

 

15.09.2012

До ювілею колишнього заступника директора Державного архіву Івано-Франківської області Тетяни Миколаївни Тимків в обласній газеті "Галичина" за 15 вересня 2012 року опублікована стаття "Берегла скарби історії".

 

31.08.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
2. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.
4. Розгляд питання щодо вилучення з Національного архівного фонду документів з особового складу, строки зберігання яких закінчилися.

 

21.08.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку «Історія становлення Української держави», присвячену 21-й річниці незалежності України.
План-проспект виставки

 

31.07.2012

У продовжуваному виданні Державної архівної служби України та Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавста (том 19, книга 2) вийшла стаття працівника ДАІФО Соловки Л. М. "Катастрофа єврейських громад Галичини (1941–1944 рр.): джерела до її вивчення у фондах Державного архіву Івано-Франківської області".

 

30.07.2012

Заступник начальника відділу інформації та використання документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловка виступила в синагозі м. Івано-Франківська перед делегацією іноземних громадян Швеції, журналістів, яку очолювала працівник Європейського інституту юдаїки в Швеції п. Фріда Шац, на тему: "Документи ДАІФО як джерела до вивчення історії єврейських громад міст і містечок Прикарпаття, бібліографістики, генеалогії, родинної історії".

 

30.07.2012

У збірнику наукових праць "Гілея: науковий вісник" (Київ: ВІР УАН, 2012, вип.  59 (4) вийшли друком статті директора Державного архіву Івано-Франківської області І. І. Гриника "Громадсько-політична діяльність Василя Панейка у роки Першої світової війни" та провідного наукового співробітника архіву Т. В. Середюк "Гендерний аспект української трудової еміграції (кінець ХХ - початок ХХІ ст.)".

 

27.07.2012

У Державному архіві області проведено засідання колегії, на якому розглянуто  питання   «Про функціональне наповнення веб-сайту Державного архіву Івано-Франківської області».

 

12.07.2012

У Державному архіві області проведено засідання колегії, на якому розглянуто  питання  «Про стан виконання антикорупційного законодавства в Державному архіві Івано-Франківської області».

 

27.06.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
2. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

27.06.2012

27 червня 2012 року відбувся пленум обласної організації краєзнавців, яка об’єднує біля 90 осіб. На пленумі заступнику начальника відділу інформації та використання документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловці було урочисто вручено квиток члена Національної спілки краєзнавців України.

 

26.06.2012

У Державному архіві області проведено засідання колегії, на якому розглянуто  питання  «Про результати комплексної перевірки Державною архівною службою України діяльності держархіву області та затвердження плану заходів щодо усунення порушень і недоліків виявлених у ході перевірки».

 

25.06.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 25 червня 2012 року організовано тематичну виставку, присвячену 16-й річниці Конституції України.
План-проспект виставки

 

22.06.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
2. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

22.06.2012

Працівники Державного архіву Івано-Франківської області взяли участь в урочистостях із нагоди Дня Державної служби, який відзначається 23 червня. На урочистих зборах, які проходили в облдержадміністрації, начальник відділу зберігання Анжела Василівна Горошко, за сумлінну працю та з нагоди Дня Державної служби, була нагороджена почесною грамотою голови облдержадміністрації.

 

22.06.2012

Директор архіву Ігор Іванович Гриник взяв участь у заходах до Дня скорботи й вшанування пам'яті жертв війни, яке проходило на меморіальному комплексі в Івано-Франківську по вул. Богдана Лепкого. Керівники облдержадміністрації та міськвиконкому, представники обласної та міської влади поклали вінки до могил загиблих.

 

11–15.06.2012

Публічний виступ головного спеціаліста відділу зберігання Державного архіву Івано-Франківської області Світлани Йосипівни Друк-Кудрич був відзначений комісією ІІ туру Всеукраїнського конкурсу "Кращий державний службовець", який проходив 11–15 червня 2012 року.

 

15.06.2012

У черговому збірнику "Аркасівські читання" опубліковані матеріли ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, яка проходила 27–28 квітня 2012 р. у м. Миколаєві, і зокрема, стаття провідного наукового співробітника Державного архіву Івано-Франківської області Т. В. Середюк "Трудова міграція українських жінок до країн Європи (кінець ХХ – початок ХХІ століття)".

 

12.06.2012

У 29-му випуску "Наукових записок з української історії" (Переяслав-Хмельницький, 2012) вийшла друком стаття провідного наукового співробітника Державного архіву Івано-Франківської області Т. В. Середюк "Вплив зовнішньої трудової еміграції на добробут домогосподарств".

 

08.06.2012

Заступник начальника відділу формування НАФ, діловодства, обліку та довідкового апарату Державного архіву Івано-Франківської області Марія Володимирівна Григорак та головний спеціаліст цього відділу Леся Степанівна Петрів провели у ПАТ "Прикарпаттяобленерго" тематичний семінар із структурними підрозділами установи на тему: "Формування справ та передача у архів структурного підрозділу".

 

30.05.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області з 28 травня по 5 червня 2012 року організована тематична виставка, присвячена 125-річчю з дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака.

 

29.05.2012

Директор Держархіву Івано-Франківської області Ігор Іванович Гриник у складі української делегації бере участь у тристоронній зустрічі керівників державних архівних служб України, Росії й Білорусі та у роботі Міжнародної наукової конференції "Стан, проблеми та перспективи діяльності регіональних архівів", які проходять з 27 травня по 1 червня 2012 року у м. Ужгороді.

 

28.05.2012

Заступник директора Держархіву Івано-Франківської області Д. В. Білінчук 28 травня 2012 р. взяв участь у роботі колегії облдержадміністрації, на якій були розглянуті окремі питання контролю стану території природно-заповідного фонду, забезпечення організованого відпочинку, оздоровлення дітей та організації з метою попередження злочинності їх змістовного дозвілля.

 

25.05.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд описів справ постійного зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
2. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.
4. Розгляд списків № 2, 3 архівного відділу Рожнятівської райдержадміністрації.

 

24.05.2012

У Iвано-Франкiвській обласній універсальній науковій бiблiотеці ім. I. Франка відбулася презентація книги "Європейська традиція у розвитку місцевого самоврядування на Прикарпатті", яка нещодавно вийшла з друку. У презентації взяла участь заступник начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області Л. М. Соловка. Автори даного збірника наукових статей – доктор історичних наук В. С. Великочий та директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади та місцевого самоврядування Б. І. Волошинський – висловили подяку працівникам архіву за допомогу в ілюструванні видання світлинами документів ДАІФО з історії становлення органів місцевого самоврядування краю.

 

22.05.2012

У рамках відзначення 350-річчя Івано-Франківська вийшло у світ ювілейне видання:

 

Станиславів – Станіслав – Івано-Франківськ (до 350-річчя Івано-Франківська): монографія / Керівник авторського колективу, головний редактор В. Великочий. – Івано-Франківськ – Львів – Київ: Манускрипт-Львів, 2012. – 584 с.

 

У виданні опубліковано чимало світлин документів Державного архіву області. Членом редакційної колегії та одним із авторів підрозділу "Етнічні спільноти" є заступник начальника відділу інформації та використання документів Л. М. Соловка.

 

15.05.2012

Вийшов у світ черговий номер наукового журналу із проблем карпатознавства "Карпати: людина, етнос, цивілізація", в якому розміщені матеріали Міжнародної наукової конференції "Скит Манявський у духовному і культурному житті України та зарубіжжя: до 400-річчя заснування" (29–30 вересня 2011 р.). Серед матеріалів конференції опублікована стаття провідного наукового співробітника Державного архіву Івано-Франківської області Тетяни Володимирівни Середюк "Задоволення духовних потреб трудових мігрантів з України в контексті формування організаційної структури Української церкви в Європі".

 

08.05.2012

До 67-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні в Державному архіві Івано-Франківської області відкрито виставку "Їх подвиг безсмертний, їх слава невмируща".
План-проспект виставки

 

07.05.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області відкрито тематичну виставку «Івано-Франківську – 350 років!». У експозиції виставки представлені джерела з історії міста з фонду Станіславського магістрату, науково-довідкової бібліотеки ДАІФО та ін.
План-проспект виставки

 

27.04.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
1. Розгляд описів справ постійного, тривалого та тимчасового терміну зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
2. Розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
3. Розгляд інструкцій з діловодства та номенклатур справ установ, організацій та підприємств.
4. Розгляд списків № 2, 3 архівного відділу виконавчого комітету Болехівської міської ради.

 

27.04.2012

На виконання Указу Президента України від 18.08.2006 р. №685 "Про День охорони праці", листа Державної архівної служби України від 17.04.2012 р. № 02.2/1174 та з нагоди Дня охорони праці, 27 квітня в Державному архіві області проведено засідання колегії, на якому розглянуто питання охорони праці в Державному архіві Івано-Франківської області. Із доповіддю виступив заступник директора архіву – головний зберігач фондів, голова комісії з питань охорони праці Б. Й. Нижник, який звернув увагу на дотримання інструкції з питань охорони праці з метою запобігання від нещасних випадків в установі. У виступі голови профспілки, начальника відділу зберігання А. В. Горошко було піднято питання підвищення рівня умов праці працівників Держархіву області.

 

27.04.2012

Доповідь провідного наукового співробітника Держархіву області Т. В. Середюк "Трудова міграція українських жінок до країн Європи (кінець ХХ – початку ХХІ ст.) включена у програму ІІ Міжнародної конференції "Аркасівські читання" (м. Миколаїв, 27–28.04.2012 р.).

 

26.04.2012

Заступник директора Держархіву області Д. В. Білінчук, разом із іншими представниками обласної та міської влади, чорнобильцями та мешканцями міста, взяв участь у заходах до 26-ї річниці Чорнобильської катастрофи і, зокрема, у спільному молебні вшанування пам'яті загиблих рятівників та покладанні квітів біля пам'ятного знаку "Жертвам Чорнобиля" в Івано-Франківську.

 

26.04.2012

Заступник начальника відділу інформації та використання документів Держархіву області Л. М. Соловка взяла участь у роботі обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді "До оберегів відродження", де виступила із доповіддю "Використання архівних документів у вивченні й дослідженні рідного краю".

 

25.04.2012

У читальному залі Держархіву області відкрито тематичну виставку, присвячену 26-й річниці Чорнобильської катастрофи.
Файл у форматі PDF

 

23.04.2012

Заступник начальника відділу формування НАФ, діловодства, обліку та довідкового апарату М. В. Григорак взяла участь у навчальному семінарі в Івано-Франківському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій і прочитала лекцію на тему: "Упорядкування та зберігання бухгалтерських документів. Складання номенклатури справ" для працівників бухгалтерських служб обласної та районних держадміністрацій.

 

18.04.2012

У видавництві "Лілея-НВ" вийшов у світ збірник наукових статей "Європейська традиція у розвитку місцевого самоврядування на Прикарпатті", в якому розміщені ілюстрації документів Державного архіву Івано-Франківської області з питань історії становлення органів місцевого самоврядування краю.

 

03.04.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичні виставки, присвячені 130-им роковинам від дня народження політичних і громадських діячів, істориків - В. К. Липинського (1882–1931) та Д. І. Дорошенка (1882–1951).
План-проспект виставки
Online-виставка на сайті Укрдержархіву

 

30.03.2012

30 березня 2012 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
    1. Про розгляд описів справ постійного та тривалого терміну зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
    2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій, підприємств.
    3. Про розгляд номенклатур справ та інструкцій з діловодства установ, організацій та підприємств.
    4. Про присвоєння категорії новим фондам, які надійшли на державне зберігання.

 

23.03.2012

Вийшов із друку черговий номер всеукраїнського наукового і культурно-просвітнього краєзнавчого часопису "Галичина" за 2011 р., в якому опубліковані стаття директора Державного архіву Івано-Франківської області І.І.Гриника "Державотворча діяльність Василя Панейка" та наукове дослідження заступника начальника відділу інформації та використання документів Л. М. Соловки "Етнодемографічні наслідки геноцидів на Прикарпатті середини ХХ століття".

 

22.03.2012

Провідний науковий співробітник Державного архіву Івано-Франківської області Т. В. Середюк взяла участь у роботі Міжнародної науково-практичної конференції "Транснаціональні сім'ї як наслідок української трудової еміграції: проблеми та шляхи їх розв'язання", яка проходить 22 березня 2012 року у м. Львові на базі Національного університету "Львівська політехніка", і виступила з доповіддю "Шлюбно-сімейні відносини трудових емігрантів (кінця ХХ - початку ХХІ століття)".

 

21.03.2012

У видавництві Центру "Ткума" в м. Дніпропетровську вийшов із друку збірник "ХХ століття – етнонаціональний вимір та проблеми Голокосту: збірник наукових праць за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції, м. Житомир, 22-23 жовтня 2010 р." , в якому опублікована стаття заступника начальника відділу інформації та використання документів Державного архіву Івано-Франківської області Л. М. Соловки "Галицьке єврейство: втрачений пласт та розірвана пам'ять".

 

19.03.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області 19 березня 2012 року відбулися збори колективу архіву за підсумками роботи у 2011 році та визначення завдань на 2012 р.

 

15.03.2012

Заступник начальника відділу формування НАФ, дiловодства, облiку та довiдкового апарату Григорак М. В. провела навчання із питань складання номенклатур справ у територіальному управлінні "Держгірпромнагляд" у Івано-Франківській області.

 

06.03.2012

6 березня 2012 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося розширене засідання колегії Державного архіву області за участю голови обкому профспілки працівників державних установ Н. Н Гушпіт, начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення. На колегії було підведено підсумки роботи архівних установ області за 2011 рік, визначено їх завдання на 2012 р., розглянуто стан, проблеми та перспективи розвитку архівної справи в області . За підсумками роботи колегії прийнято рішення.
Прес-реліз
Програма колегії
Рішення колегії
Фоторепортаж

 

28-29.02.2012

Директор Державного архіву Івано-Франківської області Ігор Іванович Гриник взяв участь у роботі розширеного засідання колегії Державної архівної служби України, на якому було розглянуто підсумки роботи державних архівних установ у 2011 р. та їх завдання на 2012 р., і виступив у обговоренні доповіді Голови Укрдержархіву О. П. Гінзбург.
Прес-реліз
Фоторепортаж

 

27.02.2012

У Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання Науково-методичної ради, на якому було розглянуто «Порядок користування документами Національного архівного фонду України у Державному архіві Івано-Франківської області» та «Робочу інструкцію з підготовки описових статей по фондах Державного архіву Івано-Франківської області».

 

24.02.2012

24 лютого 2012 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
      1. Про розгляд описів справ постійного та тривалого терміну зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
      2. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
      3. Про розгляд номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

16.02.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області до 120-ї річниці від дня народження патріарха Української греко-католицької церкви, політичного, релігійного та наукового діяча Йосипа Сліпого (1892-1984) 16 лютого 2012 року організована тематична виставка "Пам'яті патріарха Йосипа Сліпого присвячується...".
План-проспект виставки

 

02.02.2012

У колективі Державного архіву Івано-Франківської області, за участі головного спеціаліста з питань запобігання та протидії корупції Головного управління правової роботи та внутрішньої політики Івано-Франківської облдержадміністрації Мирона Михайловича Дмитрика, відбувся навчальний семінар з питань змін та нововведень в антикорупційному законодавстві України.

 

31.01.2012

Директор Державного архіву області І.І.Гриник 31 січня 2012 р. взяв участь у роботі колегії Івано-Франківської обласної державної адміністрації "Про підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за 2011 р.", на якій також розглядалось питання про підсумки роботи зі зверненнями громадян у 2011 р.

 

29-30.01.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області організовано тематичну виставку "Не забуде Вкраїна синів", присвячену 94-ій річниці бою під Крутами.
План-проспект виставки

 

27.01.2012

27 січня 2012 року в Державному архіві Івано-Франківської області відбулося засідання експертно-перевірної комісії (ЕПК) Держархіву області з порядком денним:
      1. Про план роботи ЕПК на 2012 рік.
      2. Про розгляд описів справ постійного та тривалого терміну зберігання, описів погосподарських книг, описів справ з особового складу, актів про вилучення для знищення документів, не внесених до НАФ, та історичних довідок.
      3. Про розгляд положень про ЕК та архівні підрозділи установ, організацій та підприємств.
      4. Про розгляд номенклатур справ установ, організацій та підприємств.

 

27.01.2012

У читальному залі Держархіву області на відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту організована тематична виставка "Голокост євреїв Прикарпаття – складова етнодемографічної катастрофи Галичини". В експозиції виставки представлені: документи Надзвичайної державної комісії з розслідування злодіянь німецько-фашистських загарбників, фотографії розкопок на місцях поховань жертв геноциду, розпорядження й преса періоду німецької окупації та інші матеріали по темі, які зберігаються у фондах Держархіву Івано-Франківської області.

У відкритті виставки взяли участь голова єврейської громади Івано-Франківської області Фефер Ісаак Григорович та представники Івано-Франківської обласної державної адміністрації – начальник управління внутрішньої політики Стасько Ростислав Богданович, начальник відділу у справах релігій управління внутрішньої політики ОДА Тетяна Лапка та ін.
Прес-реліз
План-проспект виставки

 

19.01.2012

Вийшов друком дев'ятнадцятий випуск "Вісника Прикарпатського університету" із серії "Історія", в якому опублікована стаття директора Державного архіву Івано-Франківської області Ігоря Івановича Гриника "Громадсько-публіцистична діяльність Василя Панейка на початку ХХ ст."

 

18.01.2012

У читальному залі Державного архіву Івано-Франківської області 18 січня 2012 року  організована тематична виставка "День Соборності: відродження нації", присвячена Дню Соборності та Свободи України. В експозиції виставки представлені унікальні видання з фондів науково-довідкової бібліотеки архіву: "Збірник законів, розпорядків та обіжників проголошених державним Секретарятом Зах. Укр. Нар. Републики" (1918), який включає "Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої австро-угорської монархії" від 13.10.1918 р.; "Вісник державних законів і розпорядків Західної Области Української Народної Республики" (1919), в якому опублікована "Ухвала Української Національної Ради з дня 3 січня 1919 р. про злуку Західно-Української Народної Републики  з Українською Народною Республікою"; збірник "Західно-Українська Народна Республіка. 1918-1923. Документи і матеріали", співупорядником якого є колишній директор архіву Катерина Петрівна Мицан.
Прес-реліз
План-проспект виставки


 
Loading