Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіАрхів у ЗМІ

2013 рік

Держархів області співпрацює з Івано-Франківською обласною телерадіокомпанією, громадсько-політичною газетою Івано-Франківської області «Галичина», газетою «Вперед» та ін.

Інформування  ЗМІ про інформаційні заходи архіву  здійснюється  шляхом  розсилки прес-релізів, анонсування подій, надання інформаційних повідомлень у рубрики «Новини» у засоби ЗМІ та на веб-сайти Укдержархіву,  обласної державної адміністрації, держархіву області, ІФОТРК, ТРК «Вежа», інформаційний портал Івано-Франківська. У офіційних повідомленнях подається інформація про діяльність установи, виставки в читальному залі архіву, лекції, семінари, засідання колегій, ЕПК, публікації архівістів, участь працівників у громадських заходах, склад і зміст документів архіву тощо.

Інформаційні повідомлення для ЗМІ готуються по мірі потреби, але не рідше одного разу на місяць. Поява інформації залежить від значущості події. Інформація у рубриках «Новини», «Анонси», «Архів у ЗМІ» на власному сайті установи оновлюється регулярно. Періодичність появи інформації на веб-сайті архіву в рубриці «Новини» - не рідше одного разу на тиждень.

Для розміщення на оновленому веб-порталі ОДА підготовлений окремий презентаційний матеріал про діяльність архіву.

За допомогою веб-сайту державного архіву області у 2013 р. висвітлено п'ять статей співробітників, одне інтерв'ю,  інформації про публікації архівістів, чотирнадцять виставок документів, електронну версію першого тому анотованого реєстру описів фондів та дві нові методичні розробки працівників архіву.

За участі державного архіву області у 2013 році підготовлено:
    - одна радіопередача - «День Соборності: відродження нації, - у документах», яка прозвучала 22 січня 2013 р. в ефірі Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії;
    - вісім статей (з них - 6 опубліковано, 2 підготовлено до друку):
         Гриник І. І. Дипломатична діяльність Василя Панейка на Паризькій мирній конференції // Архіви України. – 2013. – № 4 (286). – С. 111–120;
         Сміжак А. Р. Рідна школа» в Станиславові  // Галичина. – 2013. – 30 травня;
         Сміжак А. Р. Битва під Ранковою горою // Вперед. – 2013. – 21 червня;
         Сміжак А. Р. Бувайте здорові, їду до Канади  // Ямниця. – 2013. – № 2 (16);
         Сміжак А. Р. Кирило Ткачук - довголітній директор та вчитель Ямницької школи  // Ямниця. – 2013. – № 2 (16);
         Середюк Т. В., Соловка Л. М. На вершині мудрого повноліття... (публікація статті про трудовий шлях працівника архіву М. В. Римарук планується в кінці вересня - на початку жовтня в обласному часописі «Галичина»);
         Жерноклеєв О. С., Соловка Л. М. Джерела з історії ЗУНР у фондах Державного архіву Івано-Франківської області (публікація планується у збірнику матеріалів конференції до 95-річниці ЗУНР);

 

Документи з історії українського національно-визвольного руху в період польської окупації в 1919-1929 рр., надані Державним архівом Івано-Франківської області,  опубліковані у першій книзі першого тому видання «Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті. Документи і матеріали» (Івано-Франківськ: КПФ «Лік», 2012), здійсненому Науковим центром дослідження українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Інституту політичних та етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України, за підтримки Івано-Франківської ОДА та обласної ради.

Держархівом області надіслано чотири прес-релізи: про розширене засідання колегії 6 березня 2013 р. (присвячене обговоренню підсумків роботи архівних установ області за 2012 рік та їх завдань на 2013 рік), виставки до Дня Соборності та Свободи України й Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту,  інформаційно-пізнавальну годину для громадян, які знаходяться в Івано-Франківському СІЗО (проведену 22.08.2013 р., з метою відзначення Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України, спільно з Головним управлінням юстиції та Управлінням Державної пенітенціарної служби України).

У читальному залі держархіву області організовано 14 виставок, присвячених річницям незалежності та Конституції України, бою під Крутами, від дня народження Т. Шевченка, Чорнобильської катастрофи, виведення військ із Афганістану, Міжнародному дню визволення в'язнів нацистських таборів, Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту, Дню Соборності та Свободи України, Дню пам'яті жертв політичних репресій, Дню Перемоги, Дню партизанської слави та Міжнародному дню мови (спільно із Музеєм визвольної боротьби імені Степана Бандери). До кінця року планується провести виставки присвячені 69-й річниці визволення України від фашистських загарбників, 95-й річниці проголошення ЗУНР та 80-й річниці Голодомору.

У держархіві області регулярно укладаються місячні плани найважливіших заходів, які потребують висвітлення та у яких передбачена участь громадськості та ЗМІ, місячні звіти й тижневі інформації  про їх проведення.

Збільшення штатної чисельності працівників установи та підвищення їх професійного рівня дасть можливість більше уваги приділяти напрямку роботи співпраці зі ЗМІ, організації та висвітленню публічних заходів, написанню публікацій про склад і зміст документів архіву


 
Loading