Офіційний веб-сайт Державного архіву Івано-Франківської областіСектор реставрації документів

 

 

 

 

 

 

 

 

Завідувач сектора –

Ільчук Світлана Валеріанівна.

 


Ремонт і реставрація документів є однією з найважливіших складових зберігання архівних фондів. Цим видом робіт займається сектор реставрації документів.

Основна робота реставрації до початку 1990-х років полягала у оформленні й підшивці справ фондів. За час плідної роботи реставраторів були в основному відреставровані й підшиті найважливіші фонди архіву, які найчастіше замовляють відвідувачі читального залу.

На сьогоднішній день, в основному реставрований і бібліотечний фонд, який користується найбільшою популярністю, а саме видання з історії, освіти, преса періоду до 1939 р. Палітурні роботи, реставрацію, причому високого рівня складності, бібліотечного фонду і документів виконує  начальник сектору - Світлана Валеріанівна. Щорічно проводиться й підшивка нових періодичних видань, які надходять в архів.

Після впорядкування документів в установах, які проводить відділ формування Національного архівного фонду та діловодства, до роботи приступають працівники реставрації. Ними проводиться підпис сформованих справ, нумерація і проставлення архівних штампів. Причому заголовки на справах підписуються виключно пером і тушшю. Тому оправлення та підшивка документів є однією з основних функцій сектору реставрації.


 
Loading